Şuanda Okuduğunuz İçerik
AKP’den Kurtulabilecek miyiz?

AKP’den Kurtulabilecek miyiz?

İyimser olmak isterdim bu sorunun cevabı için. Ama cevap apaçık ortada, HAYIR.

Şimdi diyebilirsiniz ki ya sen Dijital Pazarlama Uzmanısın o kadar eğitim aldın kendini geliştirdin, neden bu konuyla alakalı içerik yazıyorsun?? Şaşırmayın. Bazen politikayla alakalı da içerikleri paylaşmak doğru olabilir, yeter ki üslubumuzu bozmayalım.

Sevgili arkadaşlarım, değerli okurlarım. Görüşünüz ne olursa olsun size ve görüşünüze saygı duyuyorum.

Ancak ülkemizin içinde bulunduğu durumun ne kadar ciddi olduğunun ve gidişatının da ne kadar kötü olduğunun lütfen farkında olun. Tek adam merkezli ve zihniyetli bir ülke yönetimi daha ne kadar dayanabilir?

Eğitimli arkadaşlarımızın çoğu yurtdışına yerleşmiş, yerleşemeyenler de neresi olursa olsun gideyim ülkeyi terkedeyim durumuna düşmüş.

Sizce bu normal mi ? Ülkeyi terketmek, başka ülkeler için çalışmak, yeni inovatif ürünler geliştirmek ve başka ülkeleri zengin etmek? Kaybettiğimiz beyinlerin ve potansiyellerin farkında olamıyoruz…

Türkiye’de Medya ve TV Bizi Kandırıyor

Halkımızın çoğu hala televizyonları seyrediyor ve ona inanıyor. Dolayısıyla çoğunluk hala Sayın Erdoğan’ı destekliyor. Neden, çünkü televizyon onların beyinlerini resmen yıkıyor. Gerçeğin dışında her şeyi televizyon kanallarında bulabilirsiniz.

Neden Demirören hükümetin desteğiyle parası yetmemesine rağmen bir çok TV kanalını satın aldı? Neden hala Demirören her geçen gün mal varlığına mal katıyor, zengin oluyor. Biri de çıkıp bu kişilere dur demiyor ya da diyemiyor. Kim ne diyebilir ki ? Sokağa çıksanız bekçiler her yere yerleştirilmiş durumda.. Sizce bekçilerin varlığı bizleri korumak mı? Eğer böyle düşünüyorsanız gerçekten iyi niyetlisiniz demektir.

Bekçilerin varlığının ana temeli halkı susturmak, bastırmak ve direnci önlemek. Bence çok akıllıca ve işe yaradı da. Artık kimse gıkını çıkaramaz oldu ülkede. Zaten kim ne diyebilir ki ? Herkes geçim derdinde, herkesin onlarca sorunu varken artık ülke umurlarında değil. Kısacası gerçekten yorulduk artık… 

Yurtdışında yaşarken burada ki refah düzeyini gördüğümde üzülüyorum ve diyorum ki neden bu bizim ülkemizde de yok… Neden benim halkım, vatandaşım bunlara sahip olamıyor. Neden her sabah döviz ve ekonomi haberlerini korkuyla izliyoruz…

Din İle Sömürülen Halkım.. 

Bunu gerçekten çok iyi başarıyorlar. En tepeden en aşağıya kadar, dini alet edip her yerde ve durumda kullanıyorlar. Aşağıda ki videoda bakınız Ak Parti’den Sayın İsmet Yılmaz “Adayımıza oy vermeniz kıyamet günü sizlerin beraat belgelerinizden biri olacak” diyor…

İtiraf Etmeliyim

Sayın Erdoğan gerçekten zeki insanlarla çalışıyor ve etrafında zeki insanları tutuyor. Burada ki amaç onu başarıya ulaştıracak insanları bulmak ve tutmak. O kişilerde görevlerini son derece iyi bir şekilde yerine getiriyor.

Ayrıca, Erdoğan’ı desteklemeyenlerin bile Erdoğan’a zorla oy vermelerinin nedeni ise başka oy verecek kişi ya da kişilerin onlara göre olmayışı… Bence haklılarda…

Ne kadar üzücü bir durum CHP’nin başında ki kişi Sayın Kılıçdaroğlu onca başarısızlığa, yenilgiye ve bilgisizleğe rağmen hala o koltukta ısrarla oturmaya devam ediyor.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

Nedir bu koltuk sevdası ??? Neden Kılıçdaroğlu artık pes etmiyor ve çekilmiyor ?

Bu durum acaba Kılıçdaroğlu‘da Erdoğan’ın bir parçası olamaz mı ? sorusunu getiriyor akıllara ve neden olmasın. Onca yıl başarısızlıklar ve yenilgilere rağmen hala Cumhuriyet Halk Partisinin başında inatla ve ısrarla duran o kişi bence Sayın Erdoğan’ın bir parçası.

Yazımı sonlandırmadan önce sizinle yaşadığım bir hikayeyi paylaşmak istiyorum

“New York’ta gittiğimiz restauranta çalışan garsonlardan bir tanesi Türk’tü ve adı da Hasan’dı. Hasan ile biraz sohbet ettim, kendisi Boğaziçi Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümü mezunu ve New York’ta garsonluk yapıyor… Ona memnun musun dedim… ve bana son derece memnunum; sıkıntım yok en azından dedi. Bu durum beni gerçekten üzdü… Neden biliyor musunuz? O onca sene emek harcadı Boğaziçi Üniversitesine girdi, okudu, mezun oldu ve New York’a gelip garsonluk yaparak hayatını mutlu hale getirdi. Halbu ki Hasan ülkemize çok büyük katkılar sağlayabilirdi. Garsonluktan ziyade kendi mesleğini ülkemizde yaparak hem ülkemize hem kendisine katkı sağlayabilirdi. Biz ülke olarak Hasan’ı kaybettik.”

Daha Hasan gibi ne örnekler var, dünyanın dört bir tarafına dağılmış bir gençlik, bir gelecek…

Daha üniversitede okuyan mezun olmasına yıllar olan arkadaşlar şimdiden yurtdışında nasıl iş bulunur nasıl yerleşilirin araştırmasını yapıyorlar. Sizce de bu durum içler acısı değil mi?

Bu koltuk sevdası, bu hırs, bu imparatorluk aşkı maalesef ülkemizin sonunu getirmeye başladı.

Umarım en kısa zamanda ülkemiz refaha ulaşır. Egosu olan, dikdatörlük sevdasıyla yanıp tutuşan insanların yönetiminden kurtulur…

Allah sonumuzu hayır etsin.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorumlar
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ufuk
ufuk
18 Mart 2019 6:25 pm

Sevgili Faruk, ne güzel bir yazı. Hayranlıkla ve büyük bir titizlikle okudum.
Daha çok siyasi içerikli yazılar yazmanızı isterim. Ne de olsa bu senin kişisel web siten ve hakaret olmadan dilediğin fikri savunabilirsin.

sağlıcakla,
Ufuk

© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır