Şuanda Okuduğunuz İçerik
Amazon’dan Bedava Alışveriş Nasıl Yapılır? (Gerçektir, Test Edildi)

Amazon’dan Bedava Alışveriş Nasıl Yapılır? (Gerçektir, Test Edildi)

Eğer USA’de ya da UK’de yaşıyorsanız  Amazondan (amazon.com ve amazon.co.uk’den) bedavaya alışveriş yapabilirsiniz. Şaka değil tamamen test ettiğim ve gerçek olan bir yöntem.

İşimiz dijital pazarlama olunca içerisine o kadar spesifik işler giriyor ki anlatamam. Günün birinde rastladığım ve doğruluğunu kanıtladığım bir deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Başlığı Amazondan alışveriş olarak yaptım, evet doğru alışveriş yapın bedavaya ancak bunların arkasında ki olay alışverişten sonra yapacağınız “yorumlar“. Yorumlar sayesinde ürünleri bedavaya almış oluyorsunuz.

Teknolojiye ve internetten yapılan yorumlara ne kadar güven olabilir ki ?

Hadi Şimdi Amazondan Alışverişe Yani (Amazon.com) Bedavaya Alışverişe Başlayalım

Size bu bedava alışveriş yöntemlerinden sadece bir tanesini göstereceğim. Siz işin içine daldıkça, diğer yöntemleri de keşfedebilirsiniz. Öncelikle USA’de ya da UK’de yaşıyor olmanız, PayPal, Facebook ve Amazon hesabınızın olması gerekiyor. Eğer bu kriterleri karşılıyor iseniz Amazondan bedava alışveriş yapabilirsiniz.

1- Facebook hesabınıza giriş yapın ve arama kutusuna “amazon review club” yazın grubu bulun ve katılın. Logosu ve görüntüsü aşağıda ki gibi olmalıdır. Ya da direk bu linkte tıklayın.

Amazon Review Club
Amazon Review Club

2- Gruba katılma isteği gönderdikten sonra yöneticinin sizi onaylamasını bekleyin. Onaylandığınız an grup sayfasını açın ve listelenen ürünlere tek tek bakın. Eğer sevdiğiniz bir ürün, almak istediğiniz bir ürün ise direk o postu paylaşan ile iletişime geçin. Grup sayfasında aşağıda ki görselde ki gibi içerikler göreceksiniz.

Amazon Review Club İçerikler
Amazon Review Club İçerikler

3- Ürünü beğendikten sonra direk o postu paylaşana mesaj gönderin ve bekleyin. Mesajınıza cevap verdikleri anda ürünü almak istediğinizi söyleyin. Eğer PP cover da da anlaşırsanız yani PayPal fee cover (%5) o ürünü tamamen bedavaya almış olursunuz.

4- Anlaştıktan sonra satışçı size keyword yani anahtar kelime verecek ve o anahtar kelime ile amazon.com dan ürünü bulmanızı isteyecek. Bunu yaparken de ürünün ana fotoğrafını size gönderecek. Siz ürünü bulduğunuz da alışveriş sepetine ekleyeceksiniz ve satışçıya ekran görüntüsü gönderip onaylattıktan sonra ürünü satın alabilirsiniz.

5- Ürün elinize ulaştıktan sonra sizden ürün ile ilgili 5 yıldız vermeniz ve yorum yapmanız istenecektir. 5 yıldız verip yorum yaptıktan sonra belirtmiş olduğunuz PayPal adresinize satışçı paranızı iade edecek ve sizde ürünü bedavaya almış olacaksınız.

Örnek Satın Alma Aşaması (Kendi Deneyimim)

Ben bu zamana kadar yaklaşık 8 tane ürün aldım. Toplam maliyetleri $200 civarında. Ancak hepsi bedavaya geldi.

Örnek olarak en son satın aldığım ürün aşağıda ki gibi.

Amazondan Alışveriş Bu Yöntem İle Bedavaya Satın Aldığım En Son Ürün
Amazondan Alışveriş Bu Yöntem İle Bedavaya Satın Aldığım En Son Ürün

Bu ürünü grupta buldum ve ürünü satan kişiyle Facebook profili üzerinden direk mesaj gönderip iletişime geçtim. Örnek konuşmamız aşağıda ki gibi.

Amazon Review Club Örnek Konuşmalar
Amazon Review Club Örnek Konuşmalar

Amazondan Alışveriş in Bu Şekilde Yapılmasının Avantajları Neler ?

* Bedavaya ürün alıyorsunuz.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

* Güvenilir. Eğer paranız iade edilmez ise direk ürünü iade edebilir ve Amazon’dan paranızı geri alabilirsiniz.

* Eğer Amazon’da satış yapıyor iseniz, ürünlerinize yorum yapacak kişileri bu grup aracılığı ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Dezavantajları Neler ?

* Yaptığınız yorumlar ile insanları kandırıyorsunuz. Ben sadece sevdiğim ve beğendiğim ürünleri aldım. Akabinde ürün kaliteli ise gerçekten yorum verdim kalitesiz ise direk iade ettim ve yorum yapmadım. “Tıpkı influencer gibi.”

* İnternet alışverişinde ürünlere yapılan yorumlara olan güveni yerle bir ediyor.

Hadi bakalım bol alışverişler…

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorumlar
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nelly811
Nelly811
7 Kasım 2019 8:07 pm

Amazon.tr de olmazmi bu yorum yapma?yani ordada saticilarin eminim ihtiyaci vardir yorumlara..ben bu işi Almanyada yapiyordum ve belki 500 tane ürün almisligin vardir senelerden beri.

İbrahim halil
İbrahim halil
Reply to  Nelly811
11 Aralık 2019 1:11 pm

Başka bir olay var aslında

© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır