Şuanda Okuduğunuz İçerik
Apple AirPods 2 Deneyimim – 5 Üzerinden 4

Apple AirPods 2 Deneyimim – 5 Üzerinden 4

Uzun zamandan sonra kendimi ikna edip Apple AirPods 2 aldım. Kısaca AirPods’a puanım 5 üzerinden 4 olur.

New York’ta hemen hemen herkesin kulağında beyaz ve kablosuz bir Apple AirPods kulaklığı görmeniz muhtemel. Her 5 kişiden 3’ü mutlaka AirPods kullanıyor diyebilirim. Eeee hal böyle olunca bende almadan önce kendimi ikna etmek zorunda kaldım 🙂 ve dayanamayıp aldım.

Apple AirPods 2 Fiyatları
Apple AirPods 2 Fiyatları

Şimdi hemen sizinle kısa bir fiyat bilgisi paylaşayım. Apple AirPods 2’yi New York, Apple mağazasından aldım. Yukarıda ki görselden de görebileceğiniz gibi toplamda $173.11 ödeyip aldım. Tabi şimdi siz hemen doları TL’ye çevirip kıyaslayacaksınız ama şimdi şöyle düşünün New York’ta yaşayıp çalıştığınız zaman dolar kazanıyorsunuz ee dolayısıyla dolar harcıyorsunuz. Benim mantığıma göre ben sadece 173.11 ödedim herhangi bir döviz kuru olmadan. Doların gücü

Türkiye’de ise 1.099-TL. Kim buna 1.099-TL öder ki ? Türkiye’de olsaydım buna gidipte 1.099-TL ödemezdim açıkçası. Daha ucuza, daha güzel kulaklıklar var.

Apple AirPods 2 Artı Yönleri

* Kulaklıklar kulağınızda iken hissetmiyorsunuz varlığını, hafif ve tasarım açısından çok güzel, size rahatsızlık vermez.

* Telefon görüşmesinde her seferinde direk kulaklık seçmenize gerek kalmıyor, direk AirPods lar ile gelen aramaları cevaplayabiliyorsunuz.

* Siri ile direk iletişime geçebiliyorsunuz, bunun için “Hey Siri” demeniz yeterli.

* Spor yaparken rahatça kullanabilirsiniz. Kulağınızdan düşmüyor.

* Kulaklık üzerinde tuş yok direk iki kere dokunduğunuzda direk şarkıyı atlayabilirsiniz, bunun ayarını yapabilirsiniz.

* Ear Detection yani kulağa takıldığı zaman aktif oluyor, kulaktan çıkarıldığı zaman pasif oluyor. Bu özelliği ayarlardan kapatabilirsiniz. Batarya tasarrufu sağlıyor.

* Bataryası uzun ömürlü.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

Apple AirPods 2 Eksi Yönleri

* Windows bilgisayar kullanıyorsanız Bluetooth ile pairden sonra bağlayabilirsiniz ama ara sıra kopmalar yaşanabilir.

* Şarj kutusunu sürekli yanında taşımanız gerekiyor.

* Ara sıra bluetooth u kapatıp tekrar açtığınızda bağlantı problemi yaşayabilirsiniz. Bu durumda direk şarj kutusuna takıp çıkarıp on/off ile bu problemi çözebilirsiniz. Ama şarj kutusunu taşımak sinir bozucu.

Bundan önce Sony’nin XB50BS Extra Bass kablosuz kulaklığını kullanıyordum, gerçekten kaliteli bir kulaklık ve fiyatı da AirPods 2’ye göre daha uygun $80 civarında. Size önerebilirim.

Sony XB50BS Extra Bass Kablosuz Kulaklık
Sony XB50BS Extra Bass Kablosuz Kulaklık

Benim AirPods 2′ ye puanım 5 üzerinden 4 olacaktır. Bunun nedeni de tamamen şarj kutusu ile olan ilişki ve Windows bilgisayar ile olan zayıf bluetooth bağlantısı ve sürekli kopmalar.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorumlar
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ömer
Ömer
15 Şubat 2020 1:42 pm

“Benim mantığıma göre ben sadece 173.11 ödedim herhangi bir döviz kuru olmadan. Doların gücü…” cümlesini biz çaycıya verilen marka gibi değerlendirdiğimizde (biz de yaşanmış fıkralardan olan çocuğun “çaya para değil marka veriyoruz amca” demesi misalini bir defa da sen yaşattın ya…BRAVO!..) ne söylememiz icap eder acaba? Al sana kocaman bir “HAH HAH HAAAAA!..”

© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır