Şuanda Okuduğunuz İçerik
Bölüm 6: 2019 Sezon Finali – Verizon Media’nın Dijital Pazarlamada ki Etkisi ve Bing’de B2B Pazarlama Stratejileri

Bölüm 6: 2019 Sezon Finali – Verizon Media’nın Dijital Pazarlamada ki Etkisi ve Bing’de B2B Pazarlama Stratejileri

Verizon Media‘nın yayınlamış olduğu ad platformu tamamen Bing’e benziyor yani Bing’in altyapısını birebir kullanmışlar gibi ancak yerleşimler çok kaliteli.

Öncelikle Verizon Media‘nın yayıncı listesine aşağıda ki görselden ulaşabilirsiniz. Listeden de görebileceğiniz gibi yahoo, aol, MSN, Outlook gibi çok kaliteli yerleşim platformlarına sahip. Eğer sizde bu platformlarda reklam yayınlamak istiyorsanız Verizon Media’ı kullanabilirsiniz. Çok düşük maliyetlerde kaliteli dönüşümler elde edebilirsiniz, özellikle alışveriş reklamlarında remarketing için tercih edilen platformlar diyebilirim.

Verizon Media Reklam Yayıncı Listesi Aralık 21, 2019
Verizon Media Reklam Yayıncı Listesi Aralık 21, 2019

Google her ne kadar sektörde lider olsa da bu tarz farklı reklamcılık platformlar bize avantaj sağlayabilir. Çünkü çoğu kişi bu platformlardan haberdar bile değil. Eski usul Google reklamlarını yönetip dijital pazarlama yapıldığı düşünülüyor ancak dijital pazarlama sürekli geliştirilmesi ve aktif tutulması gereken bir alan; kısacası sadece Google’a bağlı kalınmamalı.

Bing, LinkedIn ile anlaşma sağlayarak bundan sonra oluşturulan reklamlarda direk spesifik hedef kitle oluşturulmasına katkı sağlıyor. Yani LinkedIn’de ki kullanıcı profillerine erişebilir ve onlara özel direk reklam hazırlayabilirsiniz. X şirketinde çalışan X ünvanına sahip kişiler şeklinde.

Özellikle bu durum B2B reklamcılığında çığır açacak gibi görünüyor. Çünkü Google ya da Facebook’ta B2B tarafına ulaşmak çok zor, LinkedIn reklamlarının da çok pahalı olduğu düşünülürse LinkedIn verilerine Bing aracılığı ile ulaşmak bize B2B tarafında büyük avantaj sağlayacaktır diye düşünüyorum. Microsoft reklamcılık sayfasında bununla ilgili detaylı içeriğe ulaşmak için tıklayın.

Türkiye’de bu ne kadar etkili olur, tartışılır ancak Amerika pazarında güzel dönüşümler sağlıyor. Ayrıca Bing 2020 yılında reklam platform kullanıcı sayısını geliştirebilmek için çok ciddi yatırımlar yapıyor. Bence kendimizi sadece Google’a bağlamaktansa Binge’de şans verebiliriz.

Bing reklamları tecrübelerinizi iyi / kötü, başarılı / başarısız benle paylaşırsanız çok mutlu olurum. İletişim sayfam da ki formu doldurup bana gönderebilirsiniz.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

Google’un yepyeni yayınladığı Görsel Reklam Uzantısı hakkında bilginiz var mı?

Arama ağı reklamlarına özel oluşturduğumuz reklamlarda direk görsel uzantı eklemesi yapabiliriz. Bu çok yeni olan bir reklam uzantısı hatta Amerika’da bile bir çok kişi bundan haberdar değil. Şuan sadece belli hesaplar üzerinde olan ve sanırım testlere tabi tutulan bu uzantı ilerde testleri geçerse herkese erişimi yapılabilir.

Google Arama Ağı Reklamları Resim Uzantısı
Google Arama Ağı Reklamları Resim Uzantısı

Yeni Podcastlerimi takip etmek ve bildirilerden haberdar olmak için aşağıda ki alana e-posta adresinizi yazabilir ve bültene abone olabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
© 2007-2022 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır