Şuanda Okuduğunuz İçerik
Son Zamanlarda İzlediğim En İyi Korku Filmi “The Nun”

Son Zamanlarda İzlediğim En İyi Korku Filmi “The Nun”

Cumartesi gecesi film izlemek için harika bir gece. Hele bir de hava soğuksa bu izlenecek film kategorisini “korku filmi” yapabiliriz.

İşte Cumartesi gecesi izlediğim ve gerçekten hoşuma giden filmi sizinle paylaşıyorum. Yönetmenliğini Corin Hardy’ nın üstlendiği filmin adı “The Nun” . Filmin Türkçe adı ise “Dehşetin Yüzü”. Kısacası cehennemden gelen kötü güçler ile kilisenin savaşını anlatan bir korku filmi. Filmin IMBD puanı 10 üzerinden 5.6 olsa da bu film için yazı yazmaya karar verdiysem filmin ne kadar çok hoşuma gittiğini az çok tahmin edebilirsiniz 🙂 Filmin başrollerini ise Demian Bichir (rahip Burke), Taissa Farmiga (rahibe Irene)  ve ana korkunç karakter ise yani afişte ki o kötü yüzlü kadını canlandıran Bonnie Aarons (rahibe Valak).

Film hakkında çok fazla spoiler verme taraftarı değilim ancak kısaca bahsedecek olursam; olay Romanya’da ki manastırda yaşayan ve orayı yöneten rahibelerden birinin intihar etmesiyle başlıyor. Normalde rahibelerin intihar etmesi yasak asla böyle bir şey yapamazlar ancak bu rahibenin intiharı biraz farklı! İşte bu intiharı araştırmaya giden daha yeminini etmemiş başka bir rahibe, peder ve bir de çırak olayın baş kahramanlarını oluşturuyor.

The Nun filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Filmi ve fragmanı yüksek seste izlemenizi öneririm. Ses  ve görüntü efektleri harika!

Özellikle filmde en çok sevdiğim sahne “God ends here” sahnesi çok orijinal bir cümle ve insanın tüylerini diken diken etmeye yetecek seviyede 🙂

Kiliseler oldum olası bana hep ürkütücü gelmiştir. Özellikle Avrupa da ki kilise yapıtlar hem eski, hem de gothic mimarisiyle tamamen ürpertici durumdadır. Hala bile kilise ziyaretine gittiğimde çekiniyorum diyebilirim.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

En İyi Korku Filmi "The Nun or Dehşetin Yüzü"
En İyi Korku Filmi “The Nun or Dehşetin Yüzü”

Eğer hafta sonu film keyfi yapalım diyorsanız mutlaka The Nun filmini öneririm.  IMDB Film Sayfasını görmek için tıklayın.

Eğer hangi diziyi izlesem ya da hangi diziye başlasam sorusunu kendinize soruyarsanız “En İyi İzlenebilecek 42 Dizi Tavsiyesi ve En Harika Diziler” bu yazımı mutlaka okumanızı öneririm. Tıklayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır