Şuanda Okuduğunuz İçerik
En İyi YouTube Ads Leaderboard Türkiye – Temmuz 2018

En İyi YouTube Ads Leaderboard Türkiye – Temmuz 2018

Televizyon reklamcılığı artık yerini online video reklamcılığına bıraktı. Online video reklamcılıkta, eğer reklamlarınız Youtube Ads Leaderboard listesine girdiyse ya da giriyorsa bilin ki dijitalde çok başarılı işler yapıyorsunuz.

Youtube her ay o ayın en başarılı reklam videolarını seçiyor ve ilk 10’nu yayınlıyor. Bu yazımda sizlerle Temmuz 2018‘de neler yaşanmış ve en iyi Youtube reklam videoları hangileri bunları paylaşmak istedim.

Gelin hep beraber Youtube Ads Leaderboard – Temmuz 2018 listesine göz atalım.

1. Bonus Reklamı

Garanti Bankası dijital de ki yerini çok iyi koruyor diyebilirim. Zaten Türkiye’de dijitalde en başarılı sektörlere baktığımızda bankalar hep listenin ilk 5 inde yer alıyor. Dolayısıyla Bonus reklamının birinci sırada olmasına çok şaşırmadım.

Video : Yazlıkta da olsa bu kupa mutlaka izlenir!  Marka: BonusTv

2. Oyun Oynayış 1

Video 5 dakika ama izlerken sıkılmıyorsunuz 🙂 Gerçek karakterler, gerçek sahneler sanki oyun oynuyormuşçasına düzenlenmiş ve kurgulanmış. Özellikle tuş sesleri ile görüntülerin doğru entegrasyonu ortaya muhteşem sonuç çıkarmış diyebilirim.

Video: Oyun Oynayış 1 Marka: MegaTeknoForce

3. Aç Bakalım – 1. Bölüm | Sürpriz Kutu Açma

Açıkçası videoyu sonuna kadar izleyemedim biraz sıkıldım diyebilirim. Ayrıca video 7 dakika 45 saniye sanki 3.lük çok iddialı olmuş bu video için. Neyse Youtube seçti ise diyecek söz yok; devam edelim.

Video: Aç Bakalım – 1. Bölüm | Sürpriz Kutu Açma Marka: MAX TV

4. İlyas Yalçıntaş ve Ekin Beril Yazlık Stüdyo’da!

Vodafone’un General Mobile ile ortak hazırladığı bir video. Bu videoda İlyas Yalçıntaş’ta var. Stüdyoyu yazlık stüdyoya çevirip yazlık şarkılar konserini anlatan bir kurgu.

Video: İlyas Yalçıntaş ve Ekin Beril Yazlık Stüdyo’da! Marka: Vodafone FreeZone

5. İLİŞKİLER HAKKINDA SOHBET | DUYGU & BÜŞRA ?

Listede ki en uzun video bu, tam 19 dakika 30 saniye. Konu ilişkiler olunca zamanın bir anlamı kalmıyor sanırım ve herkes izliyor. 2 milyon 242 bin 72 kez izlenmiş video. Şaşırıyorum sadece. Tek merak ettiğim konu bu videoyu izleyen demografi yapısı, muhtemelen erkek ağırlıklı olmalı 😀 Gizli izleyiciler… Hadi bakalım erkekler buyrun iki tatlı kız açıklıyor kızların soru ve cevaplarını ve ilişki yapılarını.

Video: İLİŞKİLER HAKKINDA SOHBET | DUYGU & BÜŞRA ? Marka: Dünya Tek Biz İkimiz

6. Ya senin kombinin nasıl? Haydi, kombini yap, takımını seç, #modaseninseçimin hashtag’iyle paylaş

ahhh sonunda listede bir diğer ikinci kurumsal markayı görebildim.. LC Waikiki videosuyla Temmuz ayı Youtube Ads Leaderboard listesine girebilmiş. Yarışma kurgulu bir tema ancak müzik ve kurgu gayet hoş olmuş.

Video: Ya senin kombinin nasıl? Haydi, kombini yap, takımını seç, #modaseninseçimin hashtag’iyle paylaş  Marka: LC Waikiki

7. Uni Baby Boyasız Şampuan – Reklam Filmi

Uni Baby yeni boyasız şampuanın reklamını yok, yok, yok müzik teması eşliğinde hazırlamış. Uni Baby Boyasız Şampuan’da; Boya Yok, Paraben Yok, SLS Yok, Alkol Yok. Yok, yok, yok 🙂 Çocuklar ve ebeveynler için keyif verici reklam olmalı.

Video: Uni Baby Boyasız Şampuan – Reklam Filmi Marka: Uni Baby

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

8. Yeni OMO Deodorant Etkili ile İstenmeyen Kokulara ve Görünmeyen Lekelere Veda Edin

“Kirlenmek güzeldir” sloganıyla tanıdığımız OMO Türkiye’de bir ilk olan yeni deodorant etkili ürününden bahseden bir video hazırlamış. Kişisel görüşüm bu video Youtube Ads Leaderboard listesinde yer almamalıydı. Çünkü yaratıcılık denen şey yok videoda.

Video: Yeni OMO Deodorant Etkili ile İstenmeyen Kokulara ve Görünmeyen Lekelere Veda Edin Marka: OmoTurkiye

9. Yeni Lay’s Yerel Tatlarından Rafta Kim Kalsın?

Demet Evgar’ın oynadığı bu reklam filminde kullanıcı ile etkileşime geçilmeye çalışılmış. Hangi tat kalsın araştırması ile Lay’s yeni yerel tatlar arayışında.

Video: Yeni Lay’s Yerel Tatlarından Rafta Kim Kalsın? Marka: Lay’s Türkiye

10. Danla Bilic Watsons’a Özel Ürünleri Deniyor

Duygu ve Büşra’nın ilişkiler hakkında sohbet videosundan sonra gelen Youtube Ads Leaderboard listesinde ki en uzun video; tam 18 dakika 20 saniye. Reklam filminden ziyade Danla Bilic’in tüm ürünleri denemesini gösteren bir video olmuş. Nasıl olurda bu video listeye girer hayret ettim açıkçası. Neyse bakalım Ağustos ayında hangi videolar seçilecek merakla bekliyorum.

Video: Danla Bilic Watsons’a Özel Ürünleri Deniyor Marka: Watsons Türkiye

Kaynak: https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/reklam-kanallari/video/youtube-ads-leaderboard/youtube-ads-leaderboard-temmuz-2018/

2 Yorumlar
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Şeyma
30 Eylül 2018 03:18

Watsons bu Danla Bilic ile nasıl çalışıyor anlamış değilim

melih salih
17 Ağustos 2018 14:00

hahahhaa bonus reklamı şahane olmuş sal sal sal sal sal sal ……

© 2007-2022 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır