Şuanda Okuduğunuz İçerik
Facebook Dijital Pazarlama Reklamlarında Tüm Dünyada Boykot Ediliyor #blacklivesmatter

Facebook Dijital Pazarlama Reklamlarında Tüm Dünyada Boykot Ediliyor #blacklivesmatter

Facebook Trump’ın paylaşımlarına uyarı vs. koymadığı ya da silmediği için son haftalarda küresel olarak büyük firmalar tarafından reklamların durdurulması ile boykot ediliyor.

Facebook’un geçtiğimiz haftalarda Donald Trump’ın Facebook’ta yaptığı ırkçı ve şiddet içerikli paylaşımlarına müdahale etmemesi sonucunda büyük firmalar Facebook’ta reklamlarını durdurarak Facebook’a boykot uygulamaya başladılar.

Bu firmalar sırasıyla Starbucks, Pepsi, Unilever, Procter & Gamble ve Ben & Jerry ve daha fazlası. Bunun Facebook’a maliyetinin yaklaşık 7 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Ayrıca Facebook’un 5.000 den fazla çalışanı da Facebook’un aldığı bu kararı ve harekete geçmemesini eleştiriyor. İşinden ayrılan ya da çalışmaya ara veren bir çok kişi Facebook’u eleştiri yağmuruna tutmaya başladı.

 

Mark Zuckerberg ve Donald Trump
Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ve Amerika Başkanı Donald Trump,

Eğer sizde Facebook ve Instagram da reklam yayınlıyorsanız ya reklam bütçelerinizi düşürebilir ya da reklamlarınızı durdurarak tepkinizi bu şekilde dile getirebilirsiniz. Reklam bütçesini düşürmek ya da reklamları durdurmayı aşağıda ki şekilde yapabilirsiniz.

  1. Öncelikle Facebook Business Manager hesabınıza giriş yapın. https://business.facebook.com/
  2. Akabinde açılan sayfadan reklam hesabınıza tıklayın ve kampanyalarınızı listeleyin.
  3. Aşağıda ki resimden de görebileceğiniz gibi solda ki buton ile kampanyanızı “pause” edebilir yani durdurabilirsiniz. Tekrar aktif etmek için de aynı butonu kullanabilirsiniz. İkinci yöntem ise eğer kampanyanızı durduramıyorsanız, Facebook reklamlarına ciddi derecede ihtiyacınız varsa Facebook reklam bütçelerini sağda ki “Budget” yani bütçe alanında düşürebilirsiniz.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN
Domain Nedir, Nasıl Alınır? Domain NS'leri Hostinge Nasıl Bağlanır?

Bu bütçe düşürmeyi devamlı olarak değil 1 ay gibi sürede tutarak tepkimizi global ölçekte ve boyutta gösterebiliriz.

#blacklivesmatter

Subscribe
Bildir
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
© 2007-2022 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır