Şuanda Okuduğunuz İçerik
Green Card 2020 ya da DV-2021 Sonuçları Açıklanıyor

Green Card 2020 ya da DV-2021 Sonuçları Açıklanıyor

Green Card 2020 ya da DV-2021 Sonuçları 6 Haziran tarihinde açıklanacaktır.

USA’nin resmi göçmenlik departmanı TravelGov hesabından Green Card 2020 ya da DV-2021 sonuçlarının Haziran 6 da olacağı açıklandı.

Çok kısa süre sonra Green Card 2020 ya da DV-2021 sonuçları açıklanacaktır.

Bu sene bir sürü değişiklikler oldu ve hayatımızda ki bir çok şeyde aksamalara ve gecikmelere şahit olduk. Bunlardan bir tanesi de Green Card sonuçlarının açıklanacağı tarih. Açıkçası ben daha ileri bir tarihte yapmalarını bekliyordum. 6 Haziran bile iyi bence. Dolayısıyla gözler 6 Haziran’da ki sonuçlara çevrilmiş durumda.

Dünyanın neresinde olursanız olun eğer Green Card başvurusunu kazandıysanız direk başvurularınızı bulunduğunuz ülkeden başlatabilirsiniz. İlle de Türkiye’de olmanız gerekmemektedir. Ancak, Türkiye’de olursanız maliyetleri daha az olacaktır. En büyük nedeni taktir edersiniz ki döviz. Göstereceğiniz adreste gerçekten ikamet ediyor olmalısınız. Çünkü dosyalarınızı belirttiğiniz adrese gönderecekler ve eğer dosyanız kaybolursa maalesef ikinci dosya talepleri süreleri çok çok geciktirmektedir.

Green Cardınızı aldıktan sonra Amerika’ya gelebilir ve geldiğiniz gibi çalışmaya başlayabilirsiniz. Çünkü Green Card aynı zamanda sizin çalışmanıza ve yasal olarak yaşamanıza izin veren bir kimliktir.

Green Cardınızı aldıktan sonra Canada gibi bir çok ülkeye vizesiz seyahat etmeye başlayabilirsiniz 🙂 Vize almanıza gerek yoktur. Bununla ilgili gerekli bilgileri ülkelerin vize koşulları ve şartları sayfalarında bulabilirsiniz.

Başvurunuzu herhangi bir danışmanlık firması üzerinden yaptıysanız eğer :

Başvurunuzu herhangi bir Green Card danışmanlık firması üzerinden yaptıysanız, onlar başvuru sonuçlarını öncelikle kontrol ediyorlar herkes için. Kazanan adaylara ulaşıp tekrar para istiyorlar. Confirmation Number’ınızı ancak o firmalara para ödeyerek alabilirsiniz. Green Card başvurusunu kazanmış olsanız bile Confirmation Number’ınızı bilmiyorsanız maalesef Green Card’ınızı alamazsınız. Buna hazırlıklı olun derim…

Peki 2020 DV-2021 Green Card Sonuçlarımızı Nasıl Öğrenebiliriz?

Öncelikle “Confirmation Number” yani doğrulama numaranıza ihtiyacınız var, eğer numaranızı hatırlıyorsanız hemen bu linki ziyaret edin. Eğer numaranız var ve hatırlamıyorsanız yine bu link üzerinde “Forgot Confirmation Nubmer” a tıklayarak öğrenebilirsiniz. https://dvlottery.state.gov/ 

Green Card Sonuçları Nasıl Öğrenilir

Linki ziyaret ettiğinizde, direk Green Card Results butonuna tıklayın. Akabinde yukarıda ki görselden ulaşabileceğiniz gibi bir ekran gelecektir.

Buradan sırasıyla:

Confirmation Number: Green card başvurunuzu yaptıktan sonra sistem tarafından size verilen numarayı giriniz.

Last/Family Name: Soyadınızı bu alana girebilirsiniz.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

Year of Birth: Doğum yılınızı giriniz. Sadece yıl olarak girin.

Authentication: Doğrulama kodunuzu girip Submit tuşuna basın.

Açılan sayfada başlık yeşil olarak “Diversity Visa Lottery Form was selected for further processing” ekranı geldiyse “Tebrikler!” Green Cardı kazandığınız anlamına gelmektedir.

Ancak, karşınıza aşağıda ki ekran gibi bir sonuç gelirse “HAS NOT BEEN SELECTED” maalesef kazanamadığınız anlamına gelmektedir.

Eğer sonucunuzda has not been selected diyorsa yeniden başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurunun nasıl yapılacağını şu yazımda detaylı bir şekilde açıkladım. Başvurunuzu burada ki aşamaları takip ederek yapabilirsiniz.  Green Card Başvusu Nasıl Yapılır?

Green Card başvurularına dair son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsan e-posta bültenine kayıt olabilirsin. 

Bu Yazıya Tepkini Belirt
HAHAHA
1
MUTSUZ
0
ŞAŞKIN
1
SEVDİM
11
SİNİRLİ
1
ŞÜPHECİ
0
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorumlar
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kenan
Kenan
2 Mayıs 2020 7:03 pm

abi çok iyi bilgi, ne zamandır bununla ilgili bilgi arıyordum çok sağol iyi oldu bu bilgi 🙂 umarım 6 haziranda çıkar bize de mutlu oluruz

Ramazan
Ramazan
Reply to  Faruk
2 Mayıs 2020 9:10 pm

Teşekkür ederim bilgilendirme için inşallah hayırlısıyla çıkar bizede

© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır
4
0
Zİyaretçilerin %35'i yorum yapıyor, sende yorumunu yazabilirsin.x
()
x