Şuanda Okuduğunuz İçerik
2020'de Green Card Başvurunu Kendin Ücretsiz Olarak Yapabilirsin

2020'de Green Card Başvurunu Kendin Ücretsiz Olarak Yapabilirsin

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Green Card Başvuruları İçin Geçerli Bir Pasaportunuzun Olması Gerekiyor. 


Amerika vatandaşı olma yollarından bir tanesi de Green Card’dır. 2020-2021-2022 Green Card başvurusu yaparak vatandaş olma şansını yakalayın. Bu yazımda Green Card başvurusu nasıl yapılır, bunu açıklıyor olacağım.

Öncelikle Green Card başvurusu tamamen ücretsizdir; başvuru için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Green Card reklamları görüyor iseniz kesinlikle bu tarz sitelerden green card başvurusu yapmayınız. Bu arkadaşlar herkesin bilgilerini sisteme giriyorlar ve yüzlerce başvuru ile sizin başvurunuzu da beraberinde yapıyorlar. Dolayısıyla çıkma ihtimali zaten düşük olan bu şansınızı bu web sitelerine para ödeyerek tamamen kaybetmiş oluyorsunuz.

Green Card, Amerika vatandaşı olmayan ve olmak isteyen kişilerin eş ve 21 yaşın altındaki bekar çocuklarına ABD’de oturma ve Amerika’da çalışma izni veren resmi bir kimlik kartıdır. Permanent Resident Card (Daimi Oturma İzni) adı ile anılan bu kimlik kartı kişinin göçmenlik statüsünü belirtmek için kullanılır.

Türkiye’nin durumu maalesef içler acısı.. Her geçen gün güzel ülkemiz daha da kötüye gitmekte ve halkımız, insanımız fakirleşmektedir. Dolayısıyla yeni kapılar, yeni umutlar arayışımız ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Amerika’da yaşam ve çalışmaktır.

Green Card için yaş sınırlaması vs. yoktur. Evli, bekar, öğrenci, çalışan, lise mezunu, üniversite mezunu vs. vs. durumunuz ne olursa olsun Green Card’a başvuru yapabilirsiniz. Yalnız en az lise mezunu olmanız gerekmektedir.

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her yıl sonbahar döneminde Green Card başvuruları için DVLottery nin sistemi açılır. Başvuru sonuçları da genelde yaz dönemine doğru (Mayıs-Haziran gibi) açıklanır. Başvurunuzu ancak sistem açıldığı zaman yapabilirsiniz. Green Card’a başvuru aşamalarını aşağıda sıraladım:

1. Green Card resmi başvuru web sitesi olan DV Lottery web sitesine tıklayın. https://www.dvlottery.state.gov/

2. Açılan sayfadan başvurunuzu yapmak için “Begin Entry” butonuna basın. Burada ki diğer bölümler Instructions size talimatları vermektedir. Photo tools ise fotoğrafınızı test etmenizi sağlamaktadır. Doğru fotoğraf yüklediğinizden mutlaka emin olun, çünkü çoğu kişi fotoğraftan elenmektedir deniliyor.

Green Card Başvuru Ekranı

3. Fotoğrafınızı yüklemeden önce fotoğrafınızı online olarak kontrol etmenizi öneririm. Online green card fotoğraf kontrolü için tıklayın. Önemli bir konuda Kasım 2016’dan beri gözlükler fotoğraflarda kabul edilmeyecektir. Gözlüğünüzü çıkartıp fotoğraf çektirin. Ayrıca dilerseniz fotoğrafınızı USA’nin resmi web sitesinde ki yönergeleri izleyerek de kontrol edebilirsiniz. USA fotoğraf anlatım detayları için tıklayın.

4. Öncelikle sistem Türkçe karakter kabul etmiyor. Örneğin İsminiz Tülay Yiğit ise siz bunu “Tulay Yigit” olarak girebilirsiniz. Sizden istenen tüm bilgileri doldurun, Adınız, Soyadınız varsa İkinci Adınız, Cinsiyet, Doğum Bilgileriniz, Adresiniz, Eğitim Seviyeniz, Medeni Durumunuz, Evli iseniz eşiniz ve çocuklarının bilgisi, son soru olan çocuk bilgisine çocuğunuz yoksa 0 yazmanız gerekmektedir. Formda yer alan ve doldurmanız gereken e-posta alanı önemli olup buraya geçerli bir e-posta adresi girmenizi tavsiye ederim.

Green Card Başvurusu Gerekli Bilgiler
Green Card Başvurusu Gerekli Bilgiler

5. Tüm bilgileri doldurduktan sonra Continue butonuna bastıktan sonra karşınıza tüm bu bilgileri kontrol edebileceğiniz son sayfa geliyor. Hata eksik ya da yanlış bilgi görürseniz geri dönüp düzeltebilirsiniz. Her şey uygun görünüyorsa doğrula butonuna basıp son sayfaya erişebilirsiniz. Son sayfada da sistem size confirmation number verecektir.

Unutmamanız gereken önemli olay, başvurunuzu tamamladıktan sonra sistem size Confirmation Number verecektir. Bu onay numarasını not alınız, kaydediniz ve unutmayınız.

Green Card Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Green Card başvurunuzu yaptınız ve sonucunu merak ediyorsunuz. Öncelikle green card başvuru sonuçları green card başvurusunu yaptığınız web sitesinde açıklanıyor ve genelde her yıl yaz dönemine doğru (Mayıs-Haziran gibi ) açıklanıyor. https://www.dvlottery.state.gov/ Web sitesinden başvuru sonucunu görebilirsiniz.

1. Web sitesine giriş yapmak için tıklayın.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN


2. DV Entrant Status Check altında ki “Check Satus”  butonuna tıklayın.

3. Karşınıza gelen yeni ekrandan “Continue” devam butonuna tıklayın.

4. Yeni açılan ekrandan sırasıyla Confirmation Number‘ı, Soyadınızı, Doğum yılınızı girip ilerleyin. Eğer confirmation number’a ulaşamıyorsanız ya da hatırlamıyorsanız “Forgot Confirmation Number” a tıklayarak kişisel bilgilerinizi girip onay numaranıza ulaşabilirsiniz.

Green Card Sonuçları
Green Card Sonuçları

2016’dan 2018’e Türkiye’den Green Card için yapılan başvuru sayıları hızlı bir şekilde artmıştır. 2016‘da sayı 245.493 iken 2018‘de bu sayı 406.929 olmuş. Yani %60‘lık bir artış olmuş. Bu da insanımızın ülkeyi terketme isteğinin giderek arttığı sonucunu ortaya çıkarmaktadır. Geçmiş tarihlere ve detaylı istatistiklere buradan ulaşabilirsiniz.

2016-2018 Türkiye Green Card Başvuru Sayıları Kaynak: https://goo.gl/HEAn7L
2016-2018 Türkiye Green Card Başvuru Sayıları Kaynak: https://goo.gl/HEAn7L

YENİ GÜNCELLEME

Green Card Başvuruları yaklaşıyor. Dolayısıyla sizler için .PDF dosyası hazırladım. Bu .PDF dosyasını sürekli güncelleyeceğim. Green Card Başvuru Talimatlarına ve Önemli İpuçlarına sizler için hazırladığım ücretsiz PDF dosyasından ulaşabilirsiniz. PDF dosyasına erişebilmek için lütfen aşağıda ki alanları doldurun. Formu gönderdiğinizde .PDF dosyasını direk e-posta adresinize göndermiş olacağım.


Green Card 2020 Başvuru İpuçları ve Talimatları

2020 Green Card başvurusu için en önemli ipuçlarına ve başvuru talimatları .PDF dosyasına aşağıda ki alanı doldurup ulaşabilirsiniz.
E-posta adresinizi doğru yazdığınıza emin olun; çünkü .PDF dosyasını yazdığınız e-posta adresine göndereceğim.

Green Card başvurularına dair son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsan e-posta bültenine kayıt olabilirsin. 

Aşağıda ki yorum alanı önemli. Neden mi ? Çünkü orada sürekli güncel olarak sorulan soruları bulabilir ve aynı zamanda cevapları da görebilirsiniz. Emin olun aklınıza takılan her şey bu sayfada. Eğer aklınıza takılanı bulamadıysanız yorumunuzu yapın, aynı gün cevaplayacağım. Bol şans…

Subscribe
Bildir
guest
579 Yorumlar
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emel
Emel
9 Ağustos 2020 5:56 pm

Faruk bey merhaba,öncelikle bu başarılı sayfa için emeğinize sağlık çok teşekkür ederim.Size sormak istediğim benim üniversitem uzattığım için Şubat 2021 de bitecek. Şubatta mezun olacağım.Bu sene başvuruya katıldığımda bilgi olarak mezun olduğumu belirtmem gerekir mi?Yoksa üniversite öğrencisi mi olduğumu belirtmem gerekir?

Cansu
Cansu
21 Temmuz 2020 6:37 pm

Merhaba,
2020 yılı için başvuralar ne zaman başlayacak? Bilginiz var mı acaba?

Alican
Alican
16 Temmuz 2020 11:47 pm

Merhaba faruk bey,

Bu sene çekilişe bende katılacağım olur da kazanırsam tüm evraklarımı hazırlayıp green card’ mı aldıktan sonra illa amerika’ ya hemen gitmem gerekir mi yoksa dilediğim zaman gidebilir miyim?

Sevda Duygu
Sevda Duygu
15 Temmuz 2020 2:50 pm

Merhaba Faruk Bey,
Öncelikle cok basarılı bir site olmus, tebrik ederim.
Ben yaklasık yedi yıl önce Green Card Lottery için basvuru yapmıstım ve cıkmıstı. Ama devamında gerekeni yapmadım ve iptal oldu sanırım. Zaman asımına ugramıstır diye düşünüyorum. O zaman ki şartlar öyle gerektirdi.

  • 21 Yasını doldurmus, ABD vatandası bir kızım var, orada dogru ve TC Vatandas’lığı da almadık. Daha önce onu yazmıstım. Ama nufus kayıtta cıkmıyor. Bu yıl müracaat ettiğimde onu yine yazmalı mıyım?
  • Bir de dogum yerim, Çatalca yazıyor, İstanbul olarak mı girmeliyim? İlkini ben doldurmamıstım ve ne yazdılar bilmiyorum.
  • ABD de sertifika eğitimi almıstım ama diplomamı bulamıyorum. Yazmalı mıyım? Orada okudum ve araba almıstım, vergi de verdim dogal olarak, orada ehliyet te almıstım ama 4 yıllıktı, sonra okul bitti tekrar yenilemedim, döndüm zaten. Hatta Social Security numaram dahi var.
  • Aslında kızım 21 yasını doldurduğu için,onun üzerinden de Green Card başvurusu yapabilirim ama avukat vs ugrasmak istemedim. Siz ne önerirsiniz? Kızım da İstanbul’ da yasıyor.

Şimdiden Çok Tesekkürler ve saygılar,
Sevda Duygu

Atakan
Atakan
9 Temmuz 2020 10:02 am

Merhaba, fotoğrafları sizin önerdiğiniz siteden online kontrol etmek danışman sitenin uzmanlarının kontrol etmesi kadar güvenli midir, sonuçta danışman akan an sitelerde uzmanlar canlı kontrol ediyor; ayrıca artık Pasapor bilgileri gerekli, Pasaport bilgilerini sistem nasıl gireriz, onu da açıklar mısınız, Dönmez soy isminini İngilizce karakter olarak Donmez olarak mı girmeliyiz mesela? Saygılar.

Ahmed
Ahmed
4 Temmuz 2020 4:54 am

Meraba ben baş gordum ama confirmation numarasini giruyorum spy isim isim dogum yili ama olmuyor yanlis oldugunu soyluyor

Ata Çetintaş
Ata Çetintaş
26 Haziran 2020 2:20 am

Faruk bey selamlar yaşım 18 ve annem sağlık çalışanı onun pasaportundan 25 yaşına kadar yararlanabiliyorum ama green card başvurusunda kendime ait bir pasaport çıkarmam gerekli mi

Adriana
Adriana
24 Haziran 2020 1:53 pm

Merhaba. Bende de begin entry butonu çıkmadı sadece check status var. Acaba neden? Teşekkürler

Meylis
Meylis
23 Haziran 2020 9:11 am

Faruk bey merhaba
Başka (TKM) ülkenin vatandaşı olarak T.C. – den başvuru yapabiliyormuyuz
evli çiftler ayrı ayrı başvuru yapmalımıdır yoksa sadece 1 kişi üzerindenmi yapabilir
cevabınıza şimdiden teşekkür ederiz
Seyahet pasaport süresi 2022.09 uyarmı ? çünkü vatandaşı olduğumuz ülke pasaport yenilemiyor

Last edited 1 ay önce by Meylis
Meylis
Meylis
Reply to  Faruk
23 Haziran 2020 9:54 am

Teşekkür ederiz Faruk bey

Orçun
Orçun
19 Haziran 2020 2:02 am

Faruk bey merhaba.. 2020 çekilişine eşimle birlikte katıldık. Eşim kazandi çekilişi.. Kendisnin tum bilgileri dogru fakat benim dogum yeri bilgimi verirken dogum yeri kısmını izmit yerine kocaeli olarak yazdik hatayla.. aslinda izmit kocaeli olarak geçiyor fakat kimlikte ve pasaportta izmit yazıyor dogum yeri olarak.. mulakatta elenirmiyiz sirf bundan dolayi:(

Naz
Naz
7 Haziran 2020 10:54 am

Faruk bey bana su an sorgulama da çıkmadı görünüyor sonuçta bır degısıklık olabılırmı kura cekılısı devam ediyormu

Orhan Mertoğlu
Orhan Mertoğlu
25 Mayıs 2020 10:54 pm

Merhaba Faruk bey 2 sorum olacak size cevaplarsanız sevinirim,
1) bir pasaportum var ama henüz yenilmedim eski ve süresi doldu, başvuru yapmadan önce yenilemem gerekir mi?
2) kendim lise mezunuyum ama eşim değil, olurda çekilişte kendi adıma yaptığım başvuru çıkarsa eş durumundan lise mezunu olmayan eşim de kart alabilir mi? Yoksa sadece bana mahsus bir durum mu söz konusu olabilir?

Orhan Mertoğlu
Orhan Mertoğlu
Reply to  Faruk
26 Mayıs 2020 11:47 am

Teşekkür ederim

Madina
Madina
24 Mayıs 2020 9:47 am

Merhaba Faruk bey ne zaman başvuru yapabilirim ve nasıl başvuru yapabilirim

Ata
Ata
23 Mayıs 2020 6:25 pm

Merhabalar Faruk bey size iki sorum olucak birincisi Önümüzdeki ilk başvuru tarihi ne zaman olucak diğeri green card alma şartlarında iyi seviye İngilizce bilmek gerekli mi teşekkürler

Muhammed Can Özdemir
Muhammed Can Özdemir
20 Mayıs 2020 5:25 pm

Merhabalar Faruk bey 19 yaşındayım ve başvuru yapacağım, kısa süre içerisinde pasaportumu almış olacağım fakat başvuru ne zaman açılıyor nasıl bir giriş sağlanıyor o konuda bilgi eksiğim var yardımcı olursanız sevinirim.

Berhan
Berhan
13 Mayıs 2020 10:07 am

Selamlar Faruk Bey henüz 18 yaşındayım ve başvuru yapacağım bu sene ve daha önce pasaportum olmadi benim başvuru yapmadan önce pasaport çıkarmama gerek var mı ?
ve aklımı karıştıran bir soru daha oraya kabul edilmek için 15.000$ lazım gibi söylemler var bu yaşta biri için o kadar para hayal sadece bu doğru bir söylem mi ?

Soner
Soner
5 Mayıs 2020 6:54 pm

Merhaba Faruk bey,
Ben geçen sene başvuru yaptım ve confirmation codunuda aldim. Bugun sonuçları görmek için giriş yapmak istedim ama malesef böyle bir confirmation code yok diye belirtiyor, ne yapmalıyım? Yoksa 2019da başvuru yapanlarınki 2021 yilinda mi belli olacak bu yüzden mi acaba bu uyarıyı yazıyor?

Naz
Naz
27 Nisan 2020 1:41 am

Merhaba Faruk bey ben başvurumu son gün 5 kasımda yaptım comfıtmatıon numaramı aldım bır arkadaşım son gün yapılan başvurular kabul olmuyor. Gibi bişey soyledı örnek verıyorum 5 kasım 20.00 de başvuru sondu dıyelım sistem kapanıyormu ıstesekte başvuru yapamayacağımız anlamına gelıyor sıze danışmak ıstedım teşekkür ederım

Naz
Naz
Reply to  Faruk
29 Mayıs 2020 11:47 am

Cok naziksiniz Cevabınız ıcın çok teşekkür ederim

Zehra
Zehra
26 Nisan 2020 2:02 am

merhaba bu sene başvuru süresi bitti mi en yakın başvuruyu ne zaman yapabilirim ?

Elif
Elif
15 Nisan 2020 4:41 pm

Merhabalar, Covid-19 virüsü 2020-2021 Greencard başvuru sürecini nasıl etkilemiştir bilginiz var mı acaba?

Sultan
Sultan
6 Mart 2020 12:07 pm

Merhaba ? benim başvurumu daha önce greencard ı kazanan bir arkadaşım yaptı. Kendisi Amerikda yaşıyor ve başvurumu oradan yaptı. Bu durum bir sorun teşkil edermi?

Tolga
Tolga
27 Ocak 2020 3:43 am

Merhaba 2018 green card sonuçlarına ulaşabilir miyiz acaba?

sitav
sitav
23 Ocak 2020 5:10 am

Selamlar, ben greencard başvurusunda bulundum. 2018 son bahar döneminde,

“Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.”

bu şekilde bir cevap döndü. Yanılmıyorsam 30 eylül 2020’de son bulacak kura, o zamana kadar seçilme imkanı varmı yoksa bir defa bu yazı çıkınca 30 eylülde son bulacak kura için bir daha seçilme şansımız yok mu

Busra
Busra
21 Ocak 2020 3:32 pm

Merhaba şu an işsizim, işe girdikten sonra başvurmam şansı arttırır mı yoksa tamamen kura şansı mı?

Hakkı Can
Hakkı Can
18 Ocak 2020 6:04 pm

Merhaba aracı bir şirket benim adıma başvuru yapmıştı. Benim adım Hakkı Can Balcı ancak başvuruda Hakkı Can Can Balcı olarak işlem yapılmış başvurum direk iptal mi olacak yoksa çıkarsa konsoloslukta bu işlem düzeltme yapılabilir mi?

Enes
Enes
26 Kasım 2019 8:47 am

Merhaba .
Ben üniversitede öğrenciyim bu sene başvuru yapmadım seneye DV2022 için olan başvuru tahmini olarak sonbahar ayında oluyor değil mi yukarıda yazdığınız gibi?
Bir de pasaport olayını nasıl halledebilirim daha önce hiç pasaportum olmadı ?
Son olarak da üniversitedeyken çıkarsa ne yapmam gerek bu durum için okuduğum bölüme istediğim Amerikan üniversitesinde devam edebiliyor muyum ?
Saygılar.

Hatice
Hatice
13 Kasım 2019 4:41 pm

Merhaba eşimin ablası ABD de yaşıyor Anne babaya green cart çıktı 6 yıl önce başvurduk kardeş olarak bize henüz çıkmadı ne zaman çıkar bilgi verebilirmisiniz

Aslı
Aslı
5 Kasım 2019 5:40 am

Faruk Bey Merhaba,
ben ve eşim adına ayrı ayrı başvurabilirim değil mi?

Tolga
Tolga
5 Kasım 2019 12:29 am

Faruk Bey hanim ve cocuk resimlerinide 8.kisimda yukleyecegiz ?

Mehmet
Mehmet
4 Kasım 2019 8:06 am

Faruk Bey merhaba ,

Pasaport numarası kısmında bende S harfi var onu da girmeli miyim ?

Hilal
Hilal
4 Kasım 2019 6:14 am

Merhaba
Doğum yerim kimlikte ilce ama sitede il istiyor bagli oldugu ilimi yazmalıyım

aigerim
aigerim
3 Kasım 2019 3:33 pm

merhaba Faruk bey. İkinci kısıma geçerken continue tuşuna basınca HATA veren sayfa için tekrar deneyin başka saatlerde diye cevaplamışsınız. başka saatlere kadar beklediğimizi varsayarsak belli bi aman sonra site tamamen başa dönüyor genelde .o kısmı biraz açıklayabilir misiniz lutfen.

ibrahim
ibrahim
3 Kasım 2019 11:15 am

Fotoğrafcı da fotoğraf çektirdim abd vizesi için yüklemeye çalışıyorum nokta ibresini istemiyor sistem .jpg yazısını silemiyorum lütfen yardım edin

Sadet
Sadet
3 Kasım 2019 7:51 am

Merhaba öncelikle teşşekürler benım esımın bır oglu var oncekı esınden velayet karsı tarafta 2000 dogumlu bunu eklemelımıyım

mehmet
mehmet
3 Kasım 2019 5:40 am

meraba. ben boşandım bir çocuğum var. çocuğum eski eşimle yurt dışında. çocuğumun bilgilerini girmem gereklimi

can
can
2 Kasım 2019 2:18 pm

2. kısma gecemıyorum sıteye ulasılamıyor dıyor ne yapmak gerek

Derya
Derya
1 Kasım 2019 5:28 am

Merhaba, pasaport numaramın son rakamını eksik yazmışım. Başvuru yapıp konfirmasyon numarası aldıktan sonra farkettim. Tekrar başvuramıyorum galiba ama şayet kazanırsam bundan dolayı iptal olur mu başvurum. Ne yapmam gerekir?

Furkan
Furkan
1 Kasım 2019 3:18 am

Faruk bey merhabalar pasaportumun süresi 1 yıl başvuru tarihinden sonra 2-3 ay sonra süresi doluyor bana herhangi bir sorun yaratır mı?

İlkay
İlkay
31 Ekim 2019 1:36 am

Merhaba. Ismimiz i ile basliyorsa bunu İ olarak mi yoksa I olarak mi girmeliyiz?

ayşe zehra
ayşe zehra
30 Ekim 2019 2:48 pm

Merhaba. Adım Ayşegül çabukça bunu greencard formuna yazarken Türkçe karakterle mi yazmalıyım yoksa AYSEGUL CABUKCA mı ?

Ayşe
Ayşe
29 Ekim 2019 10:48 am

Merhaba Faruk Bey,
Bilgileri tamamlayıp “Continue” dediğimde “Bu siteye ulaşılamıyor, bağlantı sıfırlandı” hatası alıyorum. Sitede bugünlerde bir sorun mu var, bilginiz var mıdır?
Teşekkürler

metehan
metehan
29 Ekim 2019 10:30 am

merhaba Faruk bey ev adresimde herhangi bir türkçe karakter kullanmamama rağmen hata veriyor ne yapmalıyım?

MAMAGÜL
MAMAGÜL
28 Ekim 2019 12:51 pm

Merhaba Faruk bey ben başvuru yaptım doğum tarihimin son sayısını yanlış girmişim ve soyadımın normal V olması
gerekiyordu ben W ile yazmışım başvurum onaylandıktan sonra farkettim sonra tekrar siteye girip başvuru yaptım onaylandı başvurum iptal mi oldu şimdi bi bilginiz varmı

Olcay
Olcay
24 Ekim 2019 6:50 pm

Aynı sorun bende de oluyor 5*5 yüklüyorum geçen sene de ayni yapmıştım olmuştu bu yol kabul etmiyor neden acaba

sinan
sinan
24 Ekim 2019 4:27 am

Merhaba Faruk Bey, ben evliyim ancak eşimle 15 yıldır görüşmüyorum, haliyle resmi yok bende. Ne yapmamı önerirsiniz? Kendisi İngiliz vatandaşı ve hiç bir şekilde ulaşamıyorum. Legally seperated seçemiyorum çünkü ayrı yaşadığımıza dair bir mahkeme kararı yok.

Sinan
Sinan
Reply to  Faruk
25 Ekim 2019 1:15 pm

Maalesef Turkiye’de evliyim. Acaba baska bir resim koysam olur mu? Olur da kazanirsam bu durum sorun olur mu acaba?

Sinan
Sinan
Reply to  Faruk
26 Ekim 2019 6:04 am

Peki faruk bey divorced yazsam ve vize gorusmesine gittigimde bosanmis olursam olur mu? Su an evliyiz ama devam eden bosanma davamiz var, o zamana kadar bosanmis olurum diye tahmin ediyorum, yada sizin tavsiye edeceginiz bir sey var mi?

Emre
Emre
24 Ekim 2019 3:45 am

Merhaba pasaport bilgilerimi biliyorum fakat pasaportuma el konuldu bu durumda başvuru yapabilir miyim

Erdem
Erdem
23 Ekim 2019 5:12 am

Resim yüklerken hatalı diyor 5*5 biyometrik resim koyuyorum sistem yogun galiba

Ramazan
Ramazan
22 Ekim 2019 11:50 pm

Faruk bey öncelikle çok teşekkür ederim yardımlarınız için ben başvuru mu yaptım başvuru onay numarası ve elektronik imza sayfası çıktı Ekran görüntüsünü aldım başvurum gerçekleşmiş oldu mu başka herhangi birşey yapmama gerek yok sanırım teşekkür ederim

Hasan
Hasan
22 Ekim 2019 1:23 pm

Merhaba çıktısı alınan fotoğrafı nasıl yükleyebilirim tarayıcıdan taradığımda foto kalitesi çok düşüyor.Fotoğrafın fotoğrafını telefondan çekip atsam boyutları değişir mi:-/

Hasan
Hasan
Reply to  Hasan
22 Ekim 2019 1:54 pm

Ve bilgisayar dışı tabletten başvuru yapabilir miyiz?

İbrahim
İbrahim
22 Ekim 2019 10:04 am

Merhaba ..başvuru yaptığımız bilgisayar tarayıcısı int explorer mi olmak zorunda

© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır