Şuanda Okuduğunuz İçerik
2020'de Green Card Başvurunu Nasıl Yapabilirsin

2020'de Green Card Başvurunu Nasıl Yapabilirsin

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Green Card Başvuruları İçin Geçerli Bir Pasaportunuzun Olması Gerekiyor. 


Amerika vatandaşı olma yollarından bir tanesi de Green Card’dır. 2020-2021-2022 Green Card başvurusu yaparak vatandaş olma şansını yakalayın. Bu yazımda Green Card başvurusu nasıl yapılır, bunu açıklıyor olacağım.

Öncelikle Green Card başvurusu tamamen ücretsizdir; başvuru için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Green Card reklamları görüyor iseniz kesinlikle bu tarz sitelerden green card başvurusu yapmayınız. Bu arkadaşlar herkesin bilgilerini sisteme giriyorlar ve yüzlerce başvuru ile sizin başvurunuzu da beraberinde yapıyorlar. Dolayısıyla çıkma ihtimali zaten düşük olan bu şansınızı bu web sitelerine para ödeyerek tamamen kaybetmiş oluyorsunuz.

Green Card, Amerika vatandaşı olmayan ve olmak isteyen kişilerin eş ve 21 yaşın altındaki bekar çocuklarına ABD’de oturma ve Amerika’da çalışma izni veren resmi bir kimlik kartıdır. Permanent Resident Card (Daimi Oturma İzni) adı ile anılan bu kimlik kartı kişinin göçmenlik statüsünü belirtmek için kullanılır.

Türkiye’nin durumu maalesef içler acısı.. Her geçen gün güzel ülkemiz daha da kötüye gitmekte ve halkımız, insanımız fakirleşmektedir. Dolayısıyla yeni kapılar, yeni umutlar arayışımız ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Amerika’da yaşam ve çalışmaktır.

Green Card için yaş sınırlaması vs. yoktur. Evli, bekar, öğrenci, çalışan, lise mezunu, üniversite mezunu vs. vs. durumunuz ne olursa olsun Green Card’a başvuru yapabilirsiniz. Yalnız en az lise mezunu olmanız gerekmektedir.

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her yıl sonbahar döneminde Green Card başvuruları için DVLottery nin sistemi açılır. Başvuru sonuçları da genelde yaz dönemine doğru (Mayıs-Haziran gibi) açıklanır. Başvurunuzu ancak sistem açıldığı zaman yapabilirsiniz. Green Card’a başvuru aşamalarını aşağıda sıraladım:

1. Green Card resmi başvuru web sitesi olan DV Lottery web sitesine tıklayın. https://www.dvlottery.state.gov/

2. Açılan sayfadan başvurunuzu yapmak için “Begin Entry” butonuna basın. Burada ki diğer bölümler Instructions size talimatları vermektedir. Photo tools ise fotoğrafınızı test etmenizi sağlamaktadır. Doğru fotoğraf yüklediğinizden mutlaka emin olun, çünkü çoğu kişi fotoğraftan elenmektedir deniliyor.

Green Card Başvuru Ekranı

3. Fotoğrafınızı yüklemeden önce fotoğrafınızı online olarak kontrol etmenizi öneririm. Online green card fotoğraf kontrolü için tıklayın. Önemli bir konuda Kasım 2016’dan beri gözlükler fotoğraflarda kabul edilmeyecektir. Gözlüğünüzü çıkartıp fotoğraf çektirin. Ayrıca dilerseniz fotoğrafınızı USA’nin resmi web sitesinde ki yönergeleri izleyerek de kontrol edebilirsiniz. USA fotoğraf anlatım detayları için tıklayın.

4. Öncelikle sistem Türkçe karakter kabul etmiyor. Örneğin İsminiz Tülay Yiğit ise siz bunu “Tulay Yigit” olarak girebilirsiniz. Sizden istenen tüm bilgileri doldurun, Adınız, Soyadınız varsa İkinci Adınız, Cinsiyet, Doğum Bilgileriniz, Adresiniz, Eğitim Seviyeniz, Medeni Durumunuz, Evli iseniz eşiniz ve çocuklarının bilgisi, son soru olan çocuk bilgisine çocuğunuz yoksa 0 yazmanız gerekmektedir. Formda yer alan ve doldurmanız gereken e-posta alanı önemli olup buraya geçerli bir e-posta adresi girmenizi tavsiye ederim.

Green Card Başvurusu Gerekli Bilgiler
Green Card Başvurusu Gerekli Bilgiler

5. Tüm bilgileri doldurduktan sonra Continue butonuna bastıktan sonra karşınıza tüm bu bilgileri kontrol edebileceğiniz son sayfa geliyor. Hata eksik ya da yanlış bilgi görürseniz geri dönüp düzeltebilirsiniz. Her şey uygun görünüyorsa doğrula butonuna basıp son sayfaya erişebilirsiniz. Son sayfada da sistem size confirmation number verecektir.

Unutmamanız gereken önemli olay, başvurunuzu tamamladıktan sonra sistem size Confirmation Number verecektir. Bu onay numarasını not alınız, kaydediniz ve unutmayınız.

Green Card Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Green Card başvurunuzu yaptınız ve sonucunu merak ediyorsunuz. Öncelikle green card başvuru sonuçları green card başvurusunu yaptığınız web sitesinde açıklanıyor ve genelde her yıl yaz dönemine doğru (Mayıs-Haziran gibi ) açıklanıyor. https://www.dvlottery.state.gov/ Web sitesinden başvuru sonucunu görebilirsiniz.

1. Web sitesine giriş yapmak için tıklayın.

2. DV Entrant Status Check altında ki “Check Satus”  butonuna tıklayın.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

3. Karşınıza gelen yeni ekrandan “Continue” devam butonuna tıklayın.

4. Yeni açılan ekrandan sırasıyla Confirmation Number‘ı, Soyadınızı, Doğum yılınızı girip ilerleyin. Eğer confirmation number’a ulaşamıyorsanız ya da hatırlamıyorsanız “Forgot Confirmation Number” a tıklayarak kişisel bilgilerinizi girip onay numaranıza ulaşabilirsiniz.

Green Card Sonuçları
Green Card Sonuçları

2016’dan 2018’e Türkiye’den Green Card için yapılan başvuru sayıları hızlı bir şekilde artmıştır. 2016‘da sayı 245.493 iken 2018‘de bu sayı 406.929 olmuş. Yani %60‘lık bir artış olmuş. Bu da insanımızın ülkeyi terketme isteğinin giderek arttığı sonucunu ortaya çıkarmaktadır. Geçmiş tarihlere ve detaylı istatistiklere buradan ulaşabilirsiniz.

2016-2018 Türkiye Green Card Başvuru Sayıları Kaynak: https://goo.gl/HEAn7L
2016-2018 Türkiye Green Card Başvuru Sayıları Kaynak: https://goo.gl/HEAn7L

YENİ GÜNCELLEME

Green Card Başvuruları yaklaşıyor. Dolayısıyla sizler için .PDF dosyası hazırladım. Bu .PDF dosyasını sürekli güncelleyeceğim. Green Card Başvuru Talimatlarına ve Önemli İpuçlarına sizler için hazırladığım ücretsiz PDF dosyasından ulaşabilirsiniz. PDF dosyasına erişebilmek için lütfen aşağıda ki alanları doldurun. Formu gönderdiğinizde .PDF dosyasını direk e-posta adresinize göndermiş olacağım.


Green Card 2020 Başvuru İpuçları ve Talimatları

2020 Green Card başvurusu için en önemli ipuçlarına ve başvuru talimatları .PDF dosyasına aşağıda ki alanı doldurup ulaşabilirsiniz.


E-posta adresinizi doğru yazdığınıza emin olun; çünkü .PDF dosyasını yazdığınız e-posta adresine göndereceğim.

 

Green Card başvurularına dair son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsan e-posta bültenine kayıt olabilirsin. 

Aşağıda ki yorum alanı önemli. Neden mi ? Çünkü orada sürekli güncel olarak sorulan soruları bulabilir ve aynı zamanda cevapları da görebilirsiniz. Emin olun aklınıza takılan her şey bu sayfada. Eğer aklınıza takılanı bulamadıysanız yorumunuzu yapın, aynı gün cevaplayacağım. Bol şans…

Subscribe
Bildir
guest
618 Yorumlar
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ozan
Ozan
21 Ekim 2020 1:45 pm

Faruk kardeşim merhaba, Green card başvurusu yapacağım fakat biri 5 diğeri ise 2 yaşında olan iki kızım var onlarda benimle gelecekler eğer seçilirsem, onların da fotoğraflarını yüklemem gerekiyor mu yoksa sadece karı koca olarak bizim fotoğraflarımız yeterli mi? diğer sorum ise geçen sene de başvuru yapmıştım o başvuru için çektirdiğim fotoğraflar ile tekrar başvuru yapabilir miyim? Teşekkürler.

Anonim
Anonim
19 Ekim 2020 12:45 am

Merhabalar, acaba seneye 2021 yılında tekrar greencard başvuruları olacak mı? Türkiyeye iptal etme vesaire gibi bir durum olabilir mi?

deniz gelir
deniz gelir
13 Ekim 2020 11:33 am

Faruk bey çocukların ve eşimizinde fotoğrafını yüklememiz gerekiyor mu onlar için başvuru yapmasak bile.

Eyüp
Eyüp
7 Ekim 2020 7:46 pm

Faruk bey merhabalar … Green Card başvurusu için geçerli bir pasaportum var Fakat vizesi yok . Yani 1 yıl önce pasaport çıkarttığımda 1 yıllık vizeli almıştım. Yenileme yapmadım bu şekilde başvurumu yapabilirmiyim ?

Muhammed Can Özdemir
Muhammed Can Özdemir
3 Ekim 2020 5:14 pm

Merhabalar Faruk bey site de başvurular halen açılmadı mi ben mi yanlış yapıyorum check status diyor halen

Naz
Naz
30 Eylül 2020 8:57 am

Faruk bey merhaba bu sene geeen card başvuruları ne zaman başlıyor ve bitiyor bilginiz varmı teşekkürler

Muhammed Can Özdemir
Muhammed Can Özdemir
24 Eylül 2020 6:09 pm

Merhabalar Faruk bey Dayımın Amerika’da oto galerisi var bana sponsor olup çalışma ve oturma izini alabilir mi? Yada nasıl yaparız?

Emel
Emel
23 Eylül 2020 12:25 pm

Faruk bey merhaba,ben 2021 şubat ayında üniversiteden mezun olacağım.Güz dönemini uzattığım için.Başvurular açıldığında üniversiteden mezun yazmam mı gerekir yoksa öğrenci mi?Sonuçlar açıklandığında ben üniversiteden mezun olmuş olacağım için size de bir sormak istedim hangisinin daha doğru olacağını.Şimdiden teşekkürler.

Mehmet Aydın
Mehmet Aydın
22 Eylül 2020 1:27 am

Merhaba Faruk bey hasılsınız?2011 yılında eşim 2 çocuğumu ve beni terkederek başka birine kaçtı.2015 yılında Resmî olarak boşandık.16 yaşında bir kızım ve 13 yaşında bir oğlum var.Birlikte yaşıyoruz.Ben 60 yaşındayım emekli Uluslararası Tır Şoförüyüm.Şimdiye kadar işim gereği 30 Ülke’ye gittim.Çocuklarımın geleceği için yine Yurtdışına(Almanya,Hollanda,Belçika ve Fransa)Tır Sürücüsü olarak gidip geliyorum.Ben Amerika’ya gitmek ve Tır Şoförlüğünü orada yapmak için Green Card başvurusu yapmak istiyorum.Ama Ortaokul 1.Sınıfta Okulu bırakmak zorunda kaldım.Araştırmalarıma göre Amerika’da çok sayıda Tır Sürücüsü ihtiyacı olduğunu öğrenmiş bulunuyorum.Eğer başvurum kabul edilirse ve Green Card almaya hak kazanırsam,çocuklarımıda yanımda götürebiliyormuyum.Bu konuda beni Aydınlatırsanız sevinirim.Faruk bey Mesajım uzun oldu ama,ayrıntıları yazma gereği duydum.Umarım beni yanlış anlamazsınız.Saygılar.

Enes
Enes
17 Eylül 2020 6:57 pm

Merhabalar green card’a ilk kez pasaport gerekli olmadığı son yılda başvuru yapmıştım.Bu sene tekrar yapmaya çalıştığımda sorgulama ekranı çıkıyor fakat 2 yıl önceki başvurum bulunuyor sadece.Bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz? Haftaya pasaport işlemlerimi gerçekleştireceğim.Son başvuru tarihi nedir ?

Eyüp
Eyüp
16 Eylül 2020 11:19 pm

Merhabalar Faruk Bey . Geçen Yıl ki başvuruya xx aracılığı ile katıldım. Ama sonuç olarak kurada çıkmadım. Pandeminin de etkisi oldu tabi. Bu sene yine Nasip olursa sizin yönlendirmeleriniz ile Kendim başvurumu yapacağım. Geçerli pasaportum var ve Sadece ben im adıma başvuruyu yapacağım. Eşim ve çocuğum için de ayrıca başvuruda bulunmam gerekiyor mu ? Yoksa bakmakla yükümlü olduğum kişiler olduğu için onlara başvuru yapmama gerek kalmazmı. Sonuçta hak kazanırsam Ailecek gideceğiz. Beni bu konuda bilgilendirir misiniz ? Teşekkür ederim İyi geceler

Ramazan
Ramazan
Reply to  Eyüp
22 Eylül 2020 6:46 am

Selamün aleyküm Faruk bey nasılsınız bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederiz

Gizem
Gizem
14 Eylül 2020 12:32 pm

Merhaba Faruk bey. Başvuruda “Şeyma Gizem” ismini nasıl yazmalıyım?hata yapmamak için emin olmak istiyorum.
Çok teşekkür ederim.

Hasan kaan
Hasan kaan
13 Eylül 2020 6:48 pm

Başvuru tarihi tam olarak ne zaman ?

şehriban kıral
şehriban kıral
11 Eylül 2020 4:03 pm

Merhaba biz başvuru yapacağız da birikimimiz de var. Pasaport zorunlu mu ben 2 üniversite bitirdim kızım liseye gidiyor. Pasaportumuz yok başvuru yapmadan önce çıkartalımmı sorun olurmu? eşimin var ama benim kızımın ve oğlumun yok. birlikte gideceğimiz için Cevaplarsanız mutlu olurum

Onurcan
Onurcan
8 Eylül 2020 1:45 am

Merhaba, bu Green card başvurusuna her sene katılma imkanı oluyor mu? Bir de çıkması durumunda ne kadar maliyeti var? İngilizcem az ve bu sorun olur mu?

Ahmet
Ahmet
3 Eylül 2020 9:49 am

Merhaba öğrenci pasaportu ile başvuru yapabilir miyiz her hangi bir sorunla karşılaşma durumu var mı ? Ve pasaport geçerlilik süresi sadece başvuru tarihini kapsasa yeter mi yoksa sonuçlanma tarihinide(Haziran 2021) kapsamalı mı ?

Arzu
Arzu
24 Ağustos 2020 1:16 am

Merhaba. Tr de otel isletiyorum sirketim var. Abim usa vatandasi. Orda yasiyor. Benim ve bebegimin 3 yasindq, vizemiz var. Onlara hic bulasmadan orda sitket kurarak vs calisma oturma izni nasil alabilirim?

Anonim
Anonim
23 Ağustos 2020 9:35 pm

Pasaportumuzun kaç yıllık olduğunun bir önemi olacak mı acaba? Sırf başvurabilmek için 6 aylık pasaport çıkartsam bir problem olur mu?

Anonim
Anonim
Reply to  Faruk
4 Eylül 2020 6:09 pm

Liseden bu sene mezun oldum, üniversiteyi kazanamadığım için öğrenci olarak gözükmüyorum. Başvurabilmek için uygun olduğundan dolayı 6 aylık çıkartacağım, seneye üniversite kazanıp öğrenci olarak harç ödemeden almayı düşünüyorum. Bilgilendirme için teşekkürler.

Anonim
Anonim
21 Ağustos 2020 4:00 pm

Faruk Bey merhabalar pasaport bitiş tarihim 2022 Temmuz ayı. 2020-2022 başvurusu için sıkıntı olur mu? yoksa yenilemem mi gerek? Teşekkür ederim.

suray bayramowa
suray bayramowa
16 Ağustos 2020 8:52 am

bız TKM dan duydugumuza gore turkıyeden basvuru yapsak sansımız cogalırmı

suray bayramowa
suray bayramowa
16 Ağustos 2020 8:43 am

merhaba Faruk bey benim anne babam cekilise katilacak sonra cikarsa bizide goturecek
ne kadar dolar goturmeliyiz

suray bayramowa
suray bayramowa
16 Ağustos 2020 8:39 am

merhabalar Faruk bey DV2020-2022 olacakmi

Okan
Okan
14 Ağustos 2020 2:33 pm

Merhabalar eş için basvuru Sanş yükseltir demiştiniz eşim lise terk tasdikname ile başvuru yapılabilir mi

Last edited 2 ay önce by Okan
Okan
Okan
14 Ağustos 2020 2:14 pm

Slm ilk defa başvuruda bulunacam tam olarak ne 2021 için nezman başvuru yapmam lazım belli Bi tarihi var mı

Atakan
Atakan
9 Temmuz 2020 10:02 am

Merhaba, fotoğrafları sizin önerdiğiniz siteden online kontrol etmek danışman sitenin uzmanlarının kontrol etmesi kadar güvenli midir, sonuçta danışman akan an sitelerde uzmanlar canlı kontrol ediyor; ayrıca artık Pasapor bilgileri gerekli, Pasaport bilgilerini sistem nasıl gireriz, onu da açıklar mısınız, Dönmez soy isminini İngilizce karakter olarak Donmez olarak mı girmeliyiz mesela? Saygılar.

Ahmed
Ahmed
4 Temmuz 2020 4:54 am

Meraba ben baş gordum ama confirmation numarasini giruyorum spy isim isim dogum yili ama olmuyor yanlis oldugunu soyluyor

Ata Çetintaş
Ata Çetintaş
26 Haziran 2020 2:20 am

Faruk bey selamlar yaşım 18 ve annem sağlık çalışanı onun pasaportundan 25 yaşına kadar yararlanabiliyorum ama green card başvurusunda kendime ait bir pasaport çıkarmam gerekli mi

Adriana
Adriana
24 Haziran 2020 1:53 pm

Merhaba. Bende de begin entry butonu çıkmadı sadece check status var. Acaba neden? Teşekkürler

Meylis
Meylis
23 Haziran 2020 9:11 am

Faruk bey merhaba
Başka (TKM) ülkenin vatandaşı olarak T.C. – den başvuru yapabiliyormuyuz
evli çiftler ayrı ayrı başvuru yapmalımıdır yoksa sadece 1 kişi üzerindenmi yapabilir
cevabınıza şimdiden teşekkür ederiz
Seyahet pasaport süresi 2022.09 uyarmı ? çünkü vatandaşı olduğumuz ülke pasaport yenilemiyor

Last edited 4 ay önce by Meylis
Meylis
Meylis
Reply to  Faruk
23 Haziran 2020 9:54 am

Teşekkür ederiz Faruk bey

Orçun
Orçun
19 Haziran 2020 2:02 am

Faruk bey merhaba.. 2020 çekilişine eşimle birlikte katıldık. Eşim kazandi çekilişi.. Kendisnin tum bilgileri dogru fakat benim dogum yeri bilgimi verirken dogum yeri kısmını izmit yerine kocaeli olarak yazdik hatayla.. aslinda izmit kocaeli olarak geçiyor fakat kimlikte ve pasaportta izmit yazıyor dogum yeri olarak.. mulakatta elenirmiyiz sirf bundan dolayi:(

Naz
Naz
7 Haziran 2020 10:54 am

Faruk bey bana su an sorgulama da çıkmadı görünüyor sonuçta bır degısıklık olabılırmı kura cekılısı devam ediyormu

Orhan Mertoğlu
Orhan Mertoğlu
25 Mayıs 2020 10:54 pm

Merhaba Faruk bey 2 sorum olacak size cevaplarsanız sevinirim,
1) bir pasaportum var ama henüz yenilmedim eski ve süresi doldu, başvuru yapmadan önce yenilemem gerekir mi?
2) kendim lise mezunuyum ama eşim değil, olurda çekilişte kendi adıma yaptığım başvuru çıkarsa eş durumundan lise mezunu olmayan eşim de kart alabilir mi? Yoksa sadece bana mahsus bir durum mu söz konusu olabilir?

Orhan Mertoğlu
Orhan Mertoğlu
Reply to  Faruk
26 Mayıs 2020 11:47 am

Teşekkür ederim

Madina
Madina
24 Mayıs 2020 9:47 am

Merhaba Faruk bey ne zaman başvuru yapabilirim ve nasıl başvuru yapabilirim

Ata
Ata
23 Mayıs 2020 6:25 pm

Merhabalar Faruk bey size iki sorum olucak birincisi Önümüzdeki ilk başvuru tarihi ne zaman olucak diğeri green card alma şartlarında iyi seviye İngilizce bilmek gerekli mi teşekkürler

Muhammed Can Özdemir
Muhammed Can Özdemir
20 Mayıs 2020 5:25 pm

Merhabalar Faruk bey 19 yaşındayım ve başvuru yapacağım, kısa süre içerisinde pasaportumu almış olacağım fakat başvuru ne zaman açılıyor nasıl bir giriş sağlanıyor o konuda bilgi eksiğim var yardımcı olursanız sevinirim.

Berhan
Berhan
13 Mayıs 2020 10:07 am

Selamlar Faruk Bey henüz 18 yaşındayım ve başvuru yapacağım bu sene ve daha önce pasaportum olmadi benim başvuru yapmadan önce pasaport çıkarmama gerek var mı ?
ve aklımı karıştıran bir soru daha oraya kabul edilmek için 15.000$ lazım gibi söylemler var bu yaşta biri için o kadar para hayal sadece bu doğru bir söylem mi ?

Soner
Soner
5 Mayıs 2020 6:54 pm

Merhaba Faruk bey,
Ben geçen sene başvuru yaptım ve confirmation codunuda aldim. Bugun sonuçları görmek için giriş yapmak istedim ama malesef böyle bir confirmation code yok diye belirtiyor, ne yapmalıyım? Yoksa 2019da başvuru yapanlarınki 2021 yilinda mi belli olacak bu yüzden mi acaba bu uyarıyı yazıyor?

Naz
Naz
27 Nisan 2020 1:41 am

Merhaba Faruk bey ben başvurumu son gün 5 kasımda yaptım comfıtmatıon numaramı aldım bır arkadaşım son gün yapılan başvurular kabul olmuyor. Gibi bişey soyledı örnek verıyorum 5 kasım 20.00 de başvuru sondu dıyelım sistem kapanıyormu ıstesekte başvuru yapamayacağımız anlamına gelıyor sıze danışmak ıstedım teşekkür ederım

Naz
Naz
Reply to  Faruk
29 Mayıs 2020 11:47 am

Cok naziksiniz Cevabınız ıcın çok teşekkür ederim

Zehra
Zehra
26 Nisan 2020 2:02 am

merhaba bu sene başvuru süresi bitti mi en yakın başvuruyu ne zaman yapabilirim ?

Elif
Elif
15 Nisan 2020 4:41 pm

Merhabalar, Covid-19 virüsü 2020-2021 Greencard başvuru sürecini nasıl etkilemiştir bilginiz var mı acaba?

Sultan
Sultan
6 Mart 2020 12:07 pm

Merhaba ? benim başvurumu daha önce greencard ı kazanan bir arkadaşım yaptı. Kendisi Amerikda yaşıyor ve başvurumu oradan yaptı. Bu durum bir sorun teşkil edermi?

Tolga
Tolga
27 Ocak 2020 3:43 am

Merhaba 2018 green card sonuçlarına ulaşabilir miyiz acaba?

sitav
sitav
23 Ocak 2020 5:10 am

Selamlar, ben greencard başvurusunda bulundum. 2018 son bahar döneminde,

“Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.”

bu şekilde bir cevap döndü. Yanılmıyorsam 30 eylül 2020’de son bulacak kura, o zamana kadar seçilme imkanı varmı yoksa bir defa bu yazı çıkınca 30 eylülde son bulacak kura için bir daha seçilme şansımız yok mu

Busra
Busra
21 Ocak 2020 3:32 pm

Merhaba şu an işsizim, işe girdikten sonra başvurmam şansı arttırır mı yoksa tamamen kura şansı mı?

Hakkı Can
Hakkı Can
18 Ocak 2020 6:04 pm

Merhaba aracı bir şirket benim adıma başvuru yapmıştı. Benim adım Hakkı Can Balcı ancak başvuruda Hakkı Can Can Balcı olarak işlem yapılmış başvurum direk iptal mi olacak yoksa çıkarsa konsoloslukta bu işlem düzeltme yapılabilir mi?

Enes
Enes
26 Kasım 2019 8:47 am

Merhaba .
Ben üniversitede öğrenciyim bu sene başvuru yapmadım seneye DV2022 için olan başvuru tahmini olarak sonbahar ayında oluyor değil mi yukarıda yazdığınız gibi?
Bir de pasaport olayını nasıl halledebilirim daha önce hiç pasaportum olmadı ?
Son olarak da üniversitedeyken çıkarsa ne yapmam gerek bu durum için okuduğum bölüme istediğim Amerikan üniversitesinde devam edebiliyor muyum ?
Saygılar.

Hatice
Hatice
13 Kasım 2019 4:41 pm

Merhaba eşimin ablası ABD de yaşıyor Anne babaya green cart çıktı 6 yıl önce başvurduk kardeş olarak bize henüz çıkmadı ne zaman çıkar bilgi verebilirmisiniz

Aslı
Aslı
5 Kasım 2019 5:40 am

Faruk Bey Merhaba,
ben ve eşim adına ayrı ayrı başvurabilirim değil mi?

Tolga
Tolga
5 Kasım 2019 12:29 am

Faruk Bey hanim ve cocuk resimlerinide 8.kisimda yukleyecegiz ?

Mehmet
Mehmet
4 Kasım 2019 8:06 am

Faruk Bey merhaba ,

Pasaport numarası kısmında bende S harfi var onu da girmeli miyim ?

© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır