Şuanda Okuduğunuz İçerik
13 Milyon Türk Gencinin Milyarlarca TL GSS Borcu Var, Biliyor muydunuz?

13 Milyon Türk Gencinin Milyarlarca TL GSS Borcu Var, Biliyor muydunuz?

GSS tam adıyla Genel Sağlık Sigortası Türk milletinin sırtına kambur olmuş bir etikettir.

Bir zamanların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik aracılığıyla 1 Ocak 2012 tarihinde GSS Türkiye’nin kabusu olarak anayasallaştı ve zorunlu hale getirtildi.

Literatürde GSS için yapılan tanım; bireylerin sağlık harcamalarının sigorta olarak devlet tarafından karşılanmasıdır. Ancak unutmayın ki GSS zorunludur, isteğe bağlı değildir!

Türkiye’de işsizlik oranı her geçen yıl artıyor ve her geçen yıl Türkiye’de ki işsiz sayısı ve yeni mezun genç sayısı istikrarlı ve hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Bu durum devletin en çok hoşuna giden durum. Neden mi? Çünkü GSS çalışmayan bireylerden alınan ya da zorla alınmaya çalışılan kefalet parası. Siz hastanenin önünden geçmeseniz bile GSS ödemek zorundasınız.

Diyelim ki GSS’niz var ve hastaneye gitmek istiyorsunuz.. İstanbul’da yaşayan biri için bu çok zor bir durum.. Neden? Çünkü müsait doktor yok, randevular dolu, yaşlılar öncelikli, acile kabul edilmiyorsunuz… eee ne işe yaradı şimdi bu GSS?

2012 yılında üniversite yıllarımdan kalan GSS borcum var, tamam bunu sildiler ancak bu borcu silene kadar boşu boşuna SGK ya git gel yaptım. Bu durum hepimiz için aynı.. Hala 2013 yılından kalma borcum var. Üstelik dün gss prim borcumu sorguladım ve faiz yerine kullanılan cümleye takıldım 🙂 Uyanıklar faiz yerine bakınız hangi kelimeyi kullanmış. Aynı ibareyi sizde kendi gss prim borcunuzu sorgularken göreceksiniz. Faiz yerine kullanılan terim “Kalan Borç Gecikme Zammı” ! Kalan borç nedir? Ben hastanenin önünden geçmedim ne borcu bu?

 

GSS Prim Borcu
GSS Prim Borcu

Maalesef bu GSS olayı hepimiz için geçerli ve gün gelecek bu borçlar tahsil edilmediği için herkese haciz gönderilecek.

Ağustos 2019 itibariyle şuan da Faruk Çelik bu GSS başarısından dolayı hükümet tarafından destekli bir şekilde Ziraat Bankasının yönetim kurulu koltuğuna oturtuldu…

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

Ziraat Bankası Yönetim Kurulu – Faruk Çelik

Kapanış: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 19 Nisan 2019’da yayınladığı bildiriye göre, GSS’den toplamda 43 Milyar TL vatandaşlardan haraç şeklinde alındı. Tam bildiriyi okumak için tıklayınız. 

Eğer bu bildiriyi web sitelerinden sildilerse buradan 13 Ağustos 2019 tarihli ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Ekran görüntüsü için tıklayınız. 

AKP hükümeti gitse bile GSS maalesef hepimize yük oldu bir kere. Nasıl ki İstanbul’da ki köprü geçişlerinde ilk başta köprü maliyetlerini çıkarana kadar ücretli yapacağız maliyetleri çıkardıktan sonra ücretsize döndüreceğiz dedikleri gibi. İstanbul’da ki köprülerin maliyeti çoktan çıktı, ancak hala o köprüler için geçiş ücreti ödenmeye devam ediliyor…

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır