Dijital Pazarlama Danışmanı ve Profesyoneli

2013 yılından beri Pazarlama / Dijital Pazarlama alanında çalışmaktayım. Bu süre zarfında bir çok bireysel ve kurumsal firmaya danışmanlık hizmeti verdim ve globalde de birçok tanınmış firmalar ile çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum.

Kişisel web sitem olan faruktoprak.com’u 2007 yılında kurdum, web ve bilgisayar ile olan yolcuğum o yıllarda başladı diyebilirim.

İşletme lisans eğitimimi dereceyle Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde, yüksek lisans eğitimimi ise Marmara Üniversitesi'nde Finansal Piyasalar Yatırımı ve Yönetimi bölümünde birincilikle tamamladım.

2015 yılında Amerika’nın New York eyaletine hem eğitim hem iş için gittim. Yaklaşık 5 yıl New York’ta yaşadım ve bu süre zarfında orada bulunarak sektörel olarak çok fazla deneyim elde ettim ve eğitimler ile kendimi geliştirme fırsatına eriştim.

2020 yılında Türkiye'ye dönerek "Joykek" firmasını kurdum. Joykek ile kurumsal olarak firmalara ve bireylere 360 derece pazarlama ve SEO alanlarında hizmet vermeye devam ediyoruz. İnternet Reklamlarını yani Dijital Pazarlamasını yaptığım ve yönettiğim sektörleri ve çalıştığım bazı popüler markaları aşağıda sizlerle paylaştım.

* Elektronik (Canon, Panasonic)
* Turizm Sektörü (ETS Tur)
* Sağlık Sektörü (Reyap Hospital, Estecenter, Esteticderm, Transes Hair Transplant)
* Restaurant ve Cafeler (The House Cafe, Hard Rock Cafe USA)
* Sağlık (Supplementler, Vitaminler.com, LaVita)
* Gemi Seyahat (Epic Polar, Cruise Norway)
* Moda (Fitmoda)
* Üretim - İhracat (Etna, Hanoglu Concept)

New York'ta AI Media Group'ta çalışırken aşağıdaki dört büyük markanın dijital pazarlama ve kampanyalarını yönettim.
* Politika (political.com)
* Kolluk Kuvveti (NYPD - New York Police Department)
* B2C Elektronik Ürünler (Panasonic USA)
* Amerika'nın en büyük at yarışı ve organizasyon şirketi (Churchill Downs)
* Sigorta (ConnectiCare)
* Amerika’da Hizmet Sektörü (Alba Kitchen & Bath)

Bunların dışında aylık bütçesi 20.000-TL’nin altında olan birçok firmaya Google, Facebook, Instagram, TikTok, LinkedIn reklamları ve diğer internet reklamcılığı modellerinde danışmanlık ve yönetim hizmeti verdim. Sizde eğer danışmanlık ve reklam yönetimi hizmeti almak istiyorsanız bana ulaşın.