Şuanda Okuduğunuz İçerik
İstanbul’dan Bursa’ya İDO İle mi Gidilir Yoksa BUDO İle mi?

İstanbul’dan Bursa’ya İDO İle mi Gidilir Yoksa BUDO İle mi?

İDO aslında daha kaliteli ve daha konforlu olarak tanınır ve bilinir, BUDO’ya göre de fiyatı daha pahalıdır. Ancak İstanbul’dan Bursa’ya yapılan deniz seyahatlarinde hangisi daha mantıklı bunu biraz açıklamak istedim.

Geçen gün İstanbul’dan – Bursa’ya İDO ile gittim ve yaptığım seyahat kesinlikle içler açısıydı diyebilirim. Feribot havasız ve pislik içindeydi. En son ne zaman temizlendiğinden kimsenin haberi olmamalı ki aynı zamanda kimsenin de umrunda olmamalı ki temizlik neredeyse hiç yapılmamış ve bu deniz otobüsüne uğramamıştı.

Oturduğum koltuğun önünde ki sehpanın normalde beyaz olması gerekirken sapsarı bir renke dönüşmüştü. Feribot o kadar kirliydi ki orijinal renkler tamamen kalitesini yitirmiş ve kir rengine dönmüştü.

Beyaz Olması Gerekirken Sarı Renge Dönen İDO Koltuk Sehpası

Aynı zamanda çok daha öncesinden koltuk arkasına yapıştırılan bir sakız da dikkatimi çekti diyebilirim.

İnsanlar nasıl olur da bu kadar kirli olabilir? Bu ayrı bir soru.. Ancak bir firma ne kadar pis olabilir de araçlarını (deniz otobüsünü) temizlemez bu apayrı bir soru ve aynı zamanda sorumsuzluk diyebiliriz. Başınızı koyduğunuz koltuk baş kılıflarından hiç bahsetmek istemiyorum. Onlar tamamen bir rezaletti 🙂 Yine beyaz renkte olması gerekirken sarımsırak bir renge bürünmüştü.

İDO Koltuk Arkasında Yer Alan Sakız

İDO ile yaşadığım bu berbat deneyimden sonra hem bu yazıyı ve fotoğrafları burada paylaşmak istedim, hem de size İDO değil de BUDO’yu seçmeniz için bir yol göstermek istedim. Tabi tercih size kalmış, dilerseniz İDO ile pis yolculuk yapabilirsiniz.

İstanbul’dan Bursa’ya giderken ya da Bursa’dan İstanbul’a giderken İDO’yu Neden Kullanmamalısınız?

  1. Aşırı derece de kirli ve bakımsız gemi, koltuklar, kısacası her şey..
  2. Yolculuk BUDO’ya göre daha uzun sürüyor. İDO daha yavaş.
  3. Fiyat olarak daha pahalı.

BUDO muhteşem demiyorum. Ancak BUDO, İDO’ya göre çok daha iyi diyebilirim. Sonuç olarak İDO 2011 yılında özelleştirildikten sonra saçmalamaya başladı ve tamamen sadece kar amaçlı ve kar odaklı bir şirket haline döndü.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

BUDO Sirkeci’den Bursa’ya gitmektedir. İDO ise önce Kadıköy’den kalkıp daha sonra Yenikapı’ya geçiyor oradan da Bursa’ya geçiyor. Bursa’dan İstanbul’a dönerken de önce Yenikapı’ya uğruyor; oradan da Kadıköy’e geçiyor. İDO’nun İstanbul’dan Bursa’ya biletleri 30-TL’den başlıyor; BUDO’nun ise 28-TL’den başlıyor.  (*2018 Nisan ayı itibariyle)

Dolayısıyla İDO temizlikten, hızdan, fayda / fiyat mekanizmasından benden kaldı. Bunların hepsini yan yana koyduğumuzda BUDO kesinlikle daha mantıklı geliyor.

İyi yolculuklar…

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorumlar
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Büşranur
Büşranur
17 Ekim 2020 12:31 am

Bursadan istanbula nasıl hizli gidilir ulaşımı en kısadır yardımcı olursanız sevinirim

Filiz kabil
Filiz kabil
21 Ağustos 2020 9:12 pm

Merhaba bende bursaya gidicem sariyerde oturuyorum nasil gidiliyor feribot nerden kalkıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ler

enre
enre
15 Kasım 2019 12:24 pm

yorumlar bana pek sağlıklı gelmedi 2019 kasım itibari ile bileti 25 tl ye aldım gemide gayet temiz ve sorunsuzdur

© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır