Şuanda Okuduğunuz İçerik
Yalancı Medya, Yurtdışında Türkiye’yi Katil Gibi Gösteriyor

Yalancı Medya, Yurtdışında Türkiye’yi Katil Gibi Gösteriyor

Artık silahlar ve nükleer bombalar internet ve medya kadar güçlü değil. Tek bir yalan haberle tüm dünyayı ayağa kaldıracak gelişmeler medya ve internet aracılığıyla yaşanıyor.

Şuan da Amerika da öyle bir Türk düşmanlığı ve Türkiye düşmanlığı var ki anlatamam. Tabi bu sadece Amerika da değil, hemen hemen dünyanın her bir yerinde yaşanıyor. Haberler de çıkan yalan-yanlış manşetler ve fotoğraflar resmen Türkiye’ ye karşı açılmış bir medya savaşı gibi. Peki bizi koruyan medya askerlerimiz var mı ? Maalesef yok, olsa da yeterli olamıyor. Neden ? Çünkü hepsini ya işten kovdular ya da olanlar kendileri istifa etti gitti.

Trump’ın attığı tweet ile olay başladı diyebilirim. Akabinde medya da çıkan yalan yanlış haberler ortalığı iyice kızıştırdı. Peki ya neden şimdi ? Bu ilk defa sınır ötesi yapılan bir hareket değil neden şimdi bunlar kalkmış propaganda yapıyorlar?

Geçen gün yahoo.com da ana manşette çıkan bir haberin görselini aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Lütfen okuyun göz atın, utanmadan Kürdistan’ı Türkiye’nin de topraklarından alarak haritada göstermişler, tam rezillik.

yahoo.com'da 11 Ekim 2019'da yayınlanan haber.
yahoo.com’da 11 Ekim 2019’da yayınlanan haber.

Tüm haberin çevirisini yapmayacağım ama bu gibi durumlarda ülke olarak ayakta kalabilmek için medya’ya ve dış basına da ekip ve bütçe ayırmak gerekiyor. Türkiye de yazılan ve Türkçe olarak paylaşılan hiç bir içeriğin değeri yok.

21. yüzyılın en büyük savaşları tamamen internet üzerinden olan global medya savaşlar diyebilirim. Amerika’da bile başkanlık seçimlerinde Facebook ve sosyal medya reklamcılık ağları kullanılıp fake news ile yani yalancı haberler ile Trump’ı başkan yaptılar.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

Aşağıda ki video da New York Times’da ana manşette çıkan bir haber… Türk askerleri iki kürdü acımasızca öldürdü diyor bir de kanıt olarak şu videoyu yayınlamış. Bizim Türk askerimiz bu şekilde şapka takar mı ? Bu kadar mı aşağılık olur bir medya kanalı. Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Size şu kadarını söyleyebilirim arkadaşlar, maalesef Türk’ün Türk’ten başka dostu yok…

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır