SILA ve Şiirleri Kitabı – Anlatsam Geçer mi?

Aslında bu kitabın varlığından düne kadar haberim yoktu. Kitapla yani Sıla’nın Şiirleri – Anlatsam Geçer mi kitabıyla dün tanıştım ve sonra dün gece bu kitabı tek solukta ve kahvem bitmeden bitirdim. Sonra detayları burada sizinle paylaşmak istedim.

Kitapta tamamen Sıla’yı bulabilirsiniz ve onun tüm şifrelerini, duygularını, düşüncelerini çözebilirsiniz… Aslında söylemediklerini yazıya dökmüş ve kitap haline getirmiş diyebiliriz. Tanıdığım tüm erkeklerin hayran olduğu ve benimde hayranı olduğum bu muhteşem kadın, gerçekten romantik biri ve muhteşem bir aşkı hakediyor diyebilirim.

Kitaba dönersek kitap 3 bölümden oluşuyor. Birinci bölümün adı “409“, ikinci bölümün adı “Mutluluk Bir Rezalet Kadar Yakındı“, üçüncü ve son bölüm ise “Gelincik“…

Birinci bölümün adı neden 409 en ufak bir fikrim bile yok. 409’un anlamı herşey olabilir, bir otel odası, stüdyo numarası, telefonun numarasının son üç hanesi ya da 4 Eylül gibi 🙂 …. Ancak bir şey var ki o da Sıla yazdığı şiirlerin çoğuna tarih koymuş bu tarihler sadece birinci bölümde ki şiirlerde var ikinci ve üçüncü bölümdekiler de tarih yok. O yüzden bence birinci bölüm biraz daha spesifik anları ya da tarihleri yansıtıyor olabilir. Ayrıca Sıla tüm kitapta noktalama işaretleri vb. kullanmamış bu da biraz Sıla’nın daha serbest çalıştığının göstergesi. Yalnız bazı a’larda ki yumuşak işareti unutulmamış hehehe 😀

Şimdi bir kaç sayfayı ve şiiri sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlerde biraz Sıla’yı yorumlayabilirsiniz. Ancak emeğe saygı açısından sadece bir kaçının görselini ve içeriğini burada paylaşacağım ki tüm kitabı yayınlamış olmayayım. Kısaca ilgimi çeken sayfalar 44, 47, 50, 84, 86, 94, 99, 108, 114, 116, 120 ve 144. Bu sayfalar biraz eğlenceli ve bir şeyler anlatıyor gibi. Sizde bu kitabı alırsanız bu sayfalara göz atabilirsiniz.

44. sayfa .. Gecenin bir yarısı çok güzel bir şiir yazmış. Biraz sitem dolu, biraz aşk. Ama hangisi daha ağır basıyor sorusunun cevabı bence “Aşk”.

Sıla Şiirleri Kitabı – Anlatsam Geçer mi? 44. Sayfa

 

50. sayfa .. Şimdi zaten Sıla’nın Sevişmeden Uyumayalım şarkısını hepimiz biliyoruz. Bu şiirde sevişmekten ötesini anlatan duyguları ve hevesi içeriyor diyebilirim. O değilde sevişmeden uyumayalım şarkısı çok güzel değil miydi ?

Sıla Şiirleri Kitabı – Anlatsam Geçer mi? 50. Sayfa

 

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

108. sayfa .. Ne çektin be Büşra…

Sıla Şiirleri Kitabı – Anlatsam Geçer mi? 50. Sayfa

 

144. sayfa .. Whow Sıla diyor ki kardeşim ben biraz kafamın dikine göre hareket ederim. Beni yönetemezsin… Ama biraz da karşındakine göre hayatını şekillendirebilecek bir yapıya sahip gibi ve ne olursa olsun gel, gel yapısında.

Sıla Şiirleri Kitabı – Anlatsam Geçer mi? 50. Sayfa

Meraklılarına … Sıla’nın Şiirleri – Anlatsam Geçer mi kitabı toplam 162 sayfadan oluşuyor ve kitap satış fiyatı 11.90-TL (D&R’da). Satın almak için tıklayın.

© 2007-2022 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır