Şuanda Okuduğunuz İçerik
Web Sitem faruktoprak.com 13. Yaşında!

Web Sitem faruktoprak.com 13. Yaşında!

Bundan tam 13 yıl önce 31 Mart 2007 Cumartesi günü faruktoprak.com domainini satın alıp ilk web sitemi HTML formatında yayınladım. O günden bu güne web sitem yayında!

Facebook o zamanlar Türkçe dilinde bile değildi, Instagram zaten yoktu. mIRC Chat ve msn’nin olduğu dönemler. msn’de my space’den sayfa yapıp kendi web siteme link çıkıp backlink çalışmalarıma ilk başladığım dönemler 🙂 ADSL internet ile bi dosya yüklemede dakikalarca ve hatta saatlerce beklediğimiz bir dönem düşünün.

Yavuz diye bir web yazılımcı arkadaşımın beni yönlendirmesi ile domainimi aldım ve myspace’i bırakıp kendi web siteme yöneldim 🙂 Aslında HTML’e başladığım dönem 2005 diyebilirim. O günden bu güne HTML, PHP, CSS, Adobe Photoshop tasarım, SEO, SEM ve daha bir çok alanda çalışmalar yaptım. Çağa ayak uydurabilmek adına kendimi sürekli up-to-date yani güncel tutmaya çalıştım.

Bonus olarak aşağıda sizinle yıllar önceki fotoğrafımı paylaşıyorum. 2007 yılında web sitemi açarken işte bu şekildeydim sürekli gitar çalan ve bilgisayar başında olan birisiydim.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN
Domain Nedir, Nasıl Alınır? Domain NS'leri Hostinge Nasıl Bağlanır?

Faruk Toprak - 2007 Yılı
Faruk Toprak – 2007 Yılı

Bir sonra ki kutlama yazısını 31 Mart 2027 yılında yazacağım.

Subscribe
Bildir
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
© 2007-2022 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır