Şuanda Okuduğunuz İçerik
Yapay Zeka İle Ölmeden Önce Vücudunuzu Kopyalatmayı Unutmayın

Yapay Zeka İle Ölmeden Önce Vücudunuzu Kopyalatmayı Unutmayın

Yakın tarihte şöyle bir manşet haber görürseniz şaşırmayın. “Şok Kampanya! Sizi klonluyoruz ve üstelik bunu %50 indirim ile yapıyoruz. Son tarih 31 Aralık 2029!”

Literatürde ve bilimde her ne kadar insan kopyalamak yasak olsada aslında bu işler saklı kapılar ardında yapılmaya devam ediliyor. Hatta şuanda 5-6 yaşında kopyalanan insanlar aramızda bulunmaktadır desem çoğunuz bana inanmayabilirsiniz. Bununla ilgili sayfa altında Morgan Freeman’ın çok güzel bir belgeselini paylaştım izlemeyi unutmayın. 

Gen kopyalamak bize ölümsüzlüğün kapısını açan bir buluş diyebilirim. Bunu başarılı bir şekilde yapan ve hayvanlar üzerinde ki deneyleri ile soyu tükenen hayvanları klonlaması ile tanınan Robert Lanza bu alanda ki en iyilerden biridir diyebilirim. Kendi websitesinde sürekli makaleler paylaşıyor ve bizleri bilgilendiriyor. Robert Lanza‘nın makalelerini okumak için tıklayın.

Düşünsenize kaç defa ölürseniz ölün sürekli aynı beden ve görünüş ile tekrar dirilebileceksiniz. Ölen eşinizi, annenizi ya da çok sevdiğiniz birini yeniden diriltebilirsiniz. Annenizin gen ve dna kopyalarını eşinizin rahmine bırakıp, eşinizin annenizi doğurmasını sağlayabilirsiniz. Kulağa ilginç geliyor değil mi ? Bir de bu işin dini boyutu var. Yani eğer bunun içine dini katacak olursak akıllara ilk şu soru geliyor: Ruhlarımıza ne oluyor? Gen kopyalaması ile ruhları da kopyalabiliyor muyuz? Bu soruların cevabı tartışmalara açık, belki de ruh denen şey sadece beynimizin içinde olan çekirdektir. Düşünce merkezi, benlik merkezi.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

Bundan 15-20 yıl sonra teknolojide ve bilimde çığır açan buluşlarla iç içe olacağız. Nasıl ki günümüzde yaşlı insanların kullanamadığı ve hayretle izledikleri teknolojik değişiklikleri, onların yaşına geldiğimizde bizde yaşacağız. Hayretle izleyecek zamanında biz bunu bu şekilde kullanıyorduk diye sürekli örnekler vereceğiz.

Sizde eğer konuyla ilgili görüşlerinizi belirtmek isterseniz, yorum yazabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kemal
Kemal
28 Ekim 2017 2:41 pm

abi belgeseli izlerken çok keyif aldım, gelecek gerçekten ilginç geliyor kulağa

© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır