Şuanda Okuduğunuz İçerik
Yaratıcılığını Ozobot İle Hackle! Muhteşem Oyuncak Ozobot!

Yaratıcılığını Ozobot İle Hackle! Muhteşem Oyuncak Ozobot!

Harika bir teknoloji ve çocukların kod bilgisini geliştirebilecek muhteşem oyuncak Ozobot Robotlar!

Ozobot çocuklar için üretilen coding robots yani kodlama bilgisi ile oynanabilen ufak bir robot türü. Robotu dans ettirebilir, hareket ettirebilir, kısacası kodlama yöntemi ile vereceğiniz tüm aktiviteleri robot üzerinde uygulayabilirsiniz.

Çocukların kodlama bilgisini ve yaratıcılığını geliştirmede harika bir oyuncak diyebiliriz. Ozobot’u Amazon üzerinden sipariş verebilir ve Türkiye’ye gönderim yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle Türkiye’de eğitim sisteminde ki değişiklikler ve daha bir çok nedenden ötürü bilgisayar ve kodlama alanında yeni nesil biraz eksik yetişiyor diyebiliriz. Üstüne bir de ana dilimizin Türkçe olması kodlama olayını daha da zorlaştırıyor. Fakat bunu oyuna dönüştürdüğümüzde ve küçük yaşta çocukların kodlama ile iç içe olmasını sağladığımızda bu durumu değiştirebiliriz.

Ozobot v.b. gibi yeni teknolojik aletleri ülkemize getirip özellikle bilgisayar dersinde çocuklara sunmak onların kodlama ve bilgisayar ile olan ilişkisini arttıracaktır. İlköğretimde okuyan öğrencilere bilgisayar dersinde sanırım hala Word, Excel, Powerpoint öğretiliyor 😀 Neyse şaka bir yana bu tarz, çocukların gelişimini sağlayacak yeni teknolojik aletlerin ülkemize gelmesini kesinlikle destekliyorum. (ÖTV’siz olması koşuluyla).

Ozobot Robot Kullanımı

Öncelikle telefonda ya da tablette Ozobot’un sunduğu kodlama portalından kodunuzu oluşturuyorsunuz. Daha sonrasında Ozobot robotunu telefon ya da tablet ile bağlayıp kodun Ozobot robotunuza yüklenmesini sağlıyorsunuz. İşlem bekleme süresi oluşturulan kod uzunluğuna göre değişmektedir. Ozobot robota kodu yükledikten sonra Ozobot oynamak için hazır hale geliyor ve verdiğiniz komutlar robot üzerinde etki gösteriyor.

Bu oyuncağı alan çocuklar kod bilmediğinden deneme yanılma yöntemiyle oynayacaklardır. Ancak Ozobot bunu da düşünmüş ve çocukların kod bilgisini geliştirmek için onlara özel eğitim portalı hazırlamış ve ders içerikleri şahane. Hangi kod robota hangi komutu verebilir ve daha bir çok özellik çocuklara bu portaldan sunulmuş. Yalnız üzülerek belirtiyorum ki tüm destek, tüm eğitim dosyaları, tüm materyaller İngilizce olarak sunulmaktadır. Yine görüyoruz ki İngilizce olmazsa olmazlardan.

ŞUNADA GÖZ ATABİLİRSİN

Ozobot Robotu Nasıl Alabilirsiniz?

Ozobot’u Amazon üzerinden satın alabilirsiniz. Güzel haber Türkiye’ye gönderim yapıyorlar ve ortalama 2-3 haftada elinize ulaşmış oluyor. Fiyatı ise $60 ve $90 arasında değişiyor.  İlgili sayfayı ziyaret etmek için tıklayın. 

Ozobot’un resmi websitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Son olarak Ozobot Robotların aldığı ödülleri aşağıda görebilirsiniz.

Ozobot Robot’larının Aldığı Ödüller (Kaynak: Ozobot Websitesi ozobot.com)
© 2007-2020 Faruk Toprak www.faruktoprak.com İçerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.
Yukarı Kaydır